Dr. Lázár Béla: Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Bp.,(1938),Rózsavölgyi és Társa, 349+1 p.+XLV+1 t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Könyvnapi propaganda kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
Emlék márványból vagy homokkőből. Öt évszázad írásai a művészettörténet történetéből. Válogatta, fordította és az előszót írta: Marosi Ernő. Bp., 1976. Corvina. Kiadói papír kötésben.
Charles de Tolnay: Michelangelo. Mű és világkép. Fordította: Beke László, Mojzer Miklós. Bp.,1981,Corvina. 3. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Művészeti katalógus, folyóirat és egyéb könyv tétel, magyar, angol, francia és olasz nyelven, össz. 16 db. Laszlovszky József: A magyar címer története + A mátyás Graduale + Magony Imre: Székesfehérvár szobrai + Felső-itáliai quattrocento festmények stb. Kölönböző kötések és kiadások.
Egry József arcképe. Egry József írásai. Írások Egry Józsefről. Vál. és szerk.: Fodor András. A képeket vál. és a jegyzeteket összeáll.: Szabó Júlia. Bp., 1980, Magyar Helikon. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kissé kopott nyl-kötés. Számozott (0194./1200) példány.