Judit Schalansky: Távoli szigetek atlasza. Ötven sziget, ahol sohasem jártam, s ahová nem is jutok el soha. Budapest, 2015, Clipperton Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, egészoldalas illusztrációkkal.
Bengt Berg: Vándormadarakkal Afrikában. Fordították: Dr. Lambrecht Kálmán, Dr. Uray Mária. Világjárok. Utazások és Kalandorok. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 125 p. Kiadói egészvászon kötés. A borítója foltos, kopott.
Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein. (Hawaii.) Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. 26 képpel és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel.
Bél Mátyás: Komárom vármegye leírása. Az újkori Magyarország földrajzi-történelmi ismertetése. Vilimszky László fordítása. Tatbánya, 1989, a József Attila Megyei Könyvtár kiadása. Egészvászon-kötésben. Szép állapotban. Megjelent 570 példányban, ajándékozási sorokkal.
Bajnai Beke István: A mezőhegyesi katolikus egyházközség története. (1785-2000.) Mezőhegyes, 2001., (Orosháza, Print-Kódex-ny.) Harmadik, javított és bővített kiadás. Kiadói papírkötés.
Nansen Fridtjoff: Grönlandon át hócipőn. Eredeti műve után írta: Dr. Jankó János. Bp.,1897, Eggenberger (Hoffmann Alfréd.) Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
1967-1968 Az Egri Tanárképző Főiskola évkönyve, 1967-1968. Miskolc, 1968., Borsod m. Nyomdaipari Vállalat, 130 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban, a hátsó borítón tollas bejegyzéssel.
Paul Siple: Byrd-del a Déli sarkon. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. A szerző 32 fényképfelvételével (fekete-fehér illusztrációkkal). Belső kötsétáblán Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994): Ex libris Árvay Attila.Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, lapok teteje foltos.
Gink Károly: Magyarország, Színek, tájak, városok nyolcvan színes képpel, 1976, Corvina Kiadó, Harmadik Kiadás, Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban