Books: Travelling, Local History

Number of items: 159

Judit Schalansky: Távoli szigetek atlasza. Ötven sziget, ahol sohasem jártam, s ahová nem is jutok el soha. Budapest, 2015, Clipperton Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, egészoldalas illusztrációkkal.
15012.

2 000 HUF
15013.

1 600 HUF
Sven Hedin: Belső- Ázsia küszöbén. 1890-1891. Halász Gyula fordítása. 31 képpel, 1 térképpel. Bp., é.n., Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott gerinccel és gyógyszertári bélyegzővel ellátva.
15014.

1 600 HUF
Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein. (Hawaii.) Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. 26 képpel és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel.
15015.

1 600 HUF
Bél Mátyás: Komárom vármegye leírása. Az újkori Magyarország földrajzi-történelmi ismertetése. Vilimszky László fordítása. Tatbánya, 1989, a József Attila Megyei Könyvtár kiadása. Egészvászon-kötésben. Szép állapotban. Megjelent 570 példányban, ajándékozási sorokkal.
15016.

1 800 HUF
26
Makra Zsigmond: Az Érseki Katolikus Gimnázium története. 1907-1948. Bp., 2012., Székely Ház Közhasznú Alapítvány. Kiadói papírkötés.
15017.

1 200 HUF
Bajnai Beke István: A mezőhegyesi katolikus egyházközség története. (1785-2000.) Mezőhegyes, 2001., (Orosháza, Print-Kódex-ny.) Harmadik, javított és bővített kiadás. Kiadói papírkötés.
15018.

1 200 HUF
Nansen Fridtjoff: Grönlandon át hócipőn. Eredeti műve után írta: Dr. Jankó János. Bp.,1897, Eggenberger (Hoffmann Alfréd.) Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
15019.

2 400 HUF
1967-1968 Az Egri Tanárképző Főiskola évkönyve, 1967-1968. Miskolc, 1968., Borsod m. Nyomdaipari Vállalat, 130 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban, a hátsó borítón tollas bejegyzéssel.
15020.

1 400 HUF
Paul Siple: Byrd-del a Déli sarkon. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. A szerző 32 fényképfelvételével (fekete-fehér illusztrációkkal). Belső kötsétáblán Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994): Ex libris Árvay Attila.Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, lapok teteje foltos.
15021.

1 200 HUF
Gink Károly: Magyarország, Színek, tájak, városok nyolcvan színes képpel, 1976, Corvina Kiadó, Harmadik Kiadás, Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban
15022.

1 000 HUF
Vendel-Mohay Lajosné: Liszt-emlékek Szekszárdon. Múzeumi Füzetek. Szekszárd, 1986, Szekszárd Város Tanács-Béri Balogh Ádám Megyei Múzeum, (Szekszárdi Nyomda-ny.) Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
15023.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF