Books: Travelling, Local History

Number of items: 183

Kertész Róbert (1901-1960): Feltámad a félhold I-II. köt. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 1-160 p.,2+161-347+1 p.+32 (fekete-fehér fotók) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Egészoldalas és szövegközti térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
15000.

6 000 HUF
11
Sven Hedin (1865-1952): A selyem útja. I-II. kötet. Ford.: vitéz Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 144;4+145-308+2 p.+20 t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval és kopott gerincekkel.
15001.

6 000 HUF
Almásy László (1895-1952): Levegőben... homokon... Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin, 146+2 p.+16 (Kétoldalas fekete-fehér fotók képtáblák.) Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben,kissé kopott borítóval és kopott gerinccel.
15002.

6 000 HUF
22
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánban. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28. (nagyrészt kétoldalas, fekete-fehér fotók, közte egy egyoldalassal) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval és gerinccel.
15003.

4 400 HUF
11,89
12,94
Cholnoky Jenő (1870-1950): A Földközi-tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 184+2 p.+20 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal és térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval és gerinccel.
15004.

4 400 HUF
11,89
12,94
Ligeti Lajos (1902-1987): Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin-Társulat, 219+3 p.+16 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblákkal) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval, javított kötéssel.
15005.

3 000 HUF
15006.

2 800 HUF
7,57
8,24
Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., (1913), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,4+253+3 p.+16 t.(Fekete-fehér fotók.) Szövegközti fekete-fehér fotókkal és térképekkel. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, első néhány lap kijár.
15007.

2 000 HUF
10
Schoen Arnold: A krisztinavárosi plébánia-templom. (Gróf Széchenyi István esküvőjének a temploma.) Bp. 1937. Történetírás. 16 l.10 t. Fűzve, kiadói borítékban. Foltos, ajándékozási bejegyzéssel
15008.

Schoen Arnold: A krisztinavárosi plébánia-templom. (Gróf Széchenyi István esküvőjének a temploma.) Bp. 1937. "Történetírás". 16 l.10 t. Fűzve, kiadói borítékban. Foltos, ajándékozási bejegyzéssel

3 000 HUF
Varga László: Heves megye sporttörténete I. köt. A testi nevelés története Heves megyében a honfoglalástól a Tanácsköztársaság megdöntéséig. Unicus! Nem jelent meg több kötete. Eger, 1972., Magyar Testnevelési és Sportszövetség Heves m. Tanácsa-Hazafias Népfront Heves m. Bizottsága-KISZ Heves m. Bizottsága-Heves m. Könyvtár-Mátravidéki Fémművek-Vámosgyörki ÁFÉSZ, 324 p.+32 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Egyetlen kiadás. Ajándékozási sorokkal: Dancs Lajos Elvtársnak! Az MTS. Eger városi Tanácsában kifejtett eredményes munkájáért. Eger, 1973. május 22. Pető Miklós MTS. Városi Elnökének aláírásával, a Magyar Testnevelési és Sportszövetség Eger városi Tanácsa bélyegzőjével.
15009.

Varga László: Heves megye sporttörténete I. köt. A testi nevelés története Heves megyében a honfoglalástól a Tanácsköztársaság megdöntéséig. Unicus! Nem jelent meg több kötete. Eger, 1972., Magyar Testnevelési és Sportszövetség Heves m. Tanácsa-Hazafias Népfront Heves m. Bizottsága-KISZ Heves m. Bizottsága-Heves m. Könyvtár-Mátravidéki Fémművek-Vámosgyörki ÁFÉSZ, 324 p.+32 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Egyetlen kiadás. Ajándékozási sorokkal: "Dancs Lajos Elvtársnak! Az MTS. Eger városi Tanácsában kifejtett eredményes munkájáért. Eger, 1973. május 22." Pető Miklós MTS. Városi Elnökének aláírásával, a 'Magyar Testnevelési és Sportszövetség Eger városi Tanácsa' bélyegzőjével.

3 000 HUF
15010.

4 000 HUF
George MacMunn: The Living India. Its romance and realities. London, 1934.,G. Bell and Sons. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal, egy térképpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15011.

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF