Books: Travelling, Local History

Number of items: 209

15000.

16 000 HUF
46,38
54,79
Bozóky Gyula, pilismaróti: A Szentföld lelke. Négy szentföldi utam emléke. [Vác, 1933., Kapisztrán-ny., 637 p.+40 (kétoldalas fekete-fehér fotók) + 2 (kétoldalas térképek.) Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, némileg foltos borítóval, hiányzó címlappal, egyébként jó állapotban.
15001.

5 000 HUF
14,49
17,12
Fél Edit-Hofer Tamás: Mi, korrekt parasztok... Hagyományos élet Átányon. Korall Társadalomtörténeti Monográfiák. 1. Bp., 2010., Korall, 479+2 p Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15002.

Fél Edit-Hofer Tamás: "Mi, korrekt parasztok..." Hagyományos élet Átányon. Korall Társadalomtörténeti Monográfiák. 1. Bp., 2010., Korall, 479+2 p Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

6 000 HUF
17,39
20,55
15003.

5 000 HUF
14,49
17,12
Magyarország történeti helységnévtára. Borsod Megye. (1773-1808.) Szerk.: Dr. Barsi János. Bp.-Miskolc, 1991,, Központi Statisztikai Hivatal-Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Borsod megye térképével, 77x66 cm. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
15004.

2 800 HUF
8,12
9,59
Faragó Tamás: A múlt és a számok. Pest Buda és környéke népessége és társadalma a 18-20. században. Bp., 2008.,Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
15005.

3 600 HUF
10,43
12,33
15006.

5 000 HUF
14,49
17,12
15007.

4 800 HUF
13,91
16,44
Szarka János: A rotunda öröksége-2. A görög rítus nyomai a középkorban Sárospatakon és vonzáskörzetében B.-A.-Z. vármegyében. Miskolc, 2010.,(SzT. SZÍN-vonal-ny.) Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói papírkötés.
15008.

4 800 HUF
13,91
16,44
Régészeti tanulmányok Miskolc korai történetéből. Szerk.: Rémiás Tibor. Miskolc Város Történetének Dokumentumai. II. Miskolc, 1992.,(Debrecen, Piremon-ny.) Kiadói papírkötés.
15009.

3 000 HUF
8,70
10,27
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XIII. Magyarország IV. kötete: Dunántúl. Bp.,1896, M. Kir. Államnyomda, XII+600 p.+1 t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált, valamint egy színes képtáblával. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
15010.

4 000 HUF
11,59
13,70
15011.

1 600 HUF
4,64
5,48

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.