Books: Military

Number of items: 37

Ehrenbuch unserer Artillerie I-II. kötet. Szerk.: Hugo Kerchnawe, Ernst Ottenschläger. Herausgegeben: Reichsbunde der Artillerievereiningungen Österreich. Wien, 1935-1936, Amon Franz Göth, 20+2+367+3+8p.+6 t.+ 1 térkép-melléklet.+2+581+3+2 p.+2 t.(az egyik kihajtható panoráma fotó, a másik színes.)+ 1 t.térképmelléklet. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, a II. kötet gerincén egészen apró sérüléssel és apró kopással az elülső kötéstáblán, egyébként szép állapotban./ In German language. With many illustrations. Gilt half-linen-binding.
16553.

Ehrenbuch unserer Artillerie I-II. kötet. Szerk.: Hugo Kerchnawe, Ernst Ottenschläger. Herausgegeben: "Reichsbunde der Artillerievereiningungen Österreich." Wien, 1935-1936, Amon Franz Göth, 20+2+367+3+8p.+6 t.+ 1 térkép-melléklet.+2+581+3+2 p.+2 t.(az egyik kihajtható panoráma fotó, a másik színes.)+ 1 t.térképmelléklet. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, a II. kötet gerincén egészen apró sérüléssel és apró kopással az elülső kötéstáblán, egyébként szép állapotban./ In German language. With many illustrations. Gilt half-linen-binding.

24 000 HUF
69,57
82,19
A volt Cs. és Kir. 69. Hindbenburg vezértábornagy nevét viselő gyalogezred története. (1910-18) és világháborús emlékalbuma. Szerk.: Crettier Ferenc. Kiadja: a volt Cs. és Kir. 69. Gyalogezred Ezredtörténete és Emlékalbuma. Cegléd, 1937., Sárik Gyula és Géza Könyvnyomdai Műintézete, 548 p. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált.  A 341. oldaltól az ezred hősi halottainak névjegyzéke, az arany legénységi vitézségi éremmel kitüntetettek és azok haditettei, valamint a vitézzé avatott ezredtagok névjegyzéke. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel.
16554.

A volt Cs. és Kir. 69. "Hindbenburg" vezértábornagy nevét viselő gyalogezred története. (1910-18) és világháborús emlékalbuma. Szerk.: Crettier Ferenc. Kiadja: a volt Cs. és Kir. 69. Gyalogezred Ezredtörténete és Emlékalbuma. Cegléd, 1937., Sárik Gyula és Géza Könyvnyomdai Műintézete, 548 p. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A 341. oldaltól az ezred hősi halottainak névjegyzéke, az arany legénységi vitézségi éremmel kitüntetettek és azok haditettei, valamint a vitézzé avatott ezredtagok névjegyzéke. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel.

3 000 HUF
8,70
10,27
23
A felderítő honvéd feladatai és a felderítés végrehajtása. (Segédlet.) Bp.,1949., Honvédelmi Minisztérium, 44 p. Kiadói papírkötés.
16555.

3 000 HUF
8,70
10,27
16556.

1 200 HUF
3,48
4,11
Sára Sándor: Pergőtűz - A 2. magyar hadsereg pusztulása a Donnál. Bp., 1983, RTV-Minerva. Első kiadás. Az 1983-mas kiadást 1984 januárjában bezúzták. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
16557.

3 000 HUF
8,70
10,27
15
Harckocsi motor szaktanterem oktatástechnológiai terve. hn., én., nyn., 11 sztl. lev.+1 t. +Harckocsi javító tanműhely oktatástechnolgóiai terve. hn., én., nyn., 13 p.+ 1 t. +Rádióállomások szaktanterem oktatástechnológiai terve. hn., én., nyn., 9 sztl. lev.+ 1 t.
16558.

1 200 HUF
3,48
4,11
Mosoni József: Rendszerterv a fejlődő országokban létesítendő katonai tanintézetekre vonatkozó ajánlatok összeállítására. Bp.,1987., Magyar Néphadsereg Tanintézeti Csoportfőnökség, 110 p.+ 2 t. Műbőr-kötésben.
16559.

1 600 HUF
4,64
5,48
Tanulmányok a katonai felsőoktatás reformjához I-II. köt. Bp., 1992., Honvédelmi Minisztérium. Kiadói papírkötés.
16560.

1 600 HUF
4,64
5,48
1. sz. Tanulmány a katonai felsőoktatás reform koncepciójához: Fülöp László: A külföldi tisztképzés jellemzői. Bp., 1992., Honvédelmi Minisztérium, 45 p.+2. sz. Tanulmány a katonai felsőoktatás reform koncepciójához: Perjés Géza: A magyar tisztképzés történelmi hagyományai. Bp., 1992., Honvédelmi Minisztérium, 3+93+32 p.+4. sz. Tanulmány a katonai felsőoktatás reform koncepciójához:Kormos László: A tiszti továbbképzés helyzete. Bp., 1992., Honvédelmi Minisztérium,2+39 p.
16561.

1 600 HUF
4,64
5,48
16562.

1 800 HUF
5,22
6,16
vitéz Magasházy László, et alii (szerk.): Nemzetvédelem országvédelem. Budapest, 1943, Az Országos Nemzetvédelmi Szövetség kiadása. Kiadói papírkötésben, kissé megviselt állapotban.
16563.

2 000 HUF
5,80
6,85
Tóth Gyula, Nagy László, Rohonyi Gábor: Szemelvények a magyar hadtörténelem tanulmányozásához I.-II. Bp., 1955, Hadtörténelmi Intézet. Kiadói félvászonkötés, I. kötet borítójának tetején áthúzott 4 számjegy.
16564.

1 800 HUF
5,22
6,16

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.