Books: History

Number of items: 172

Radvánszky Béla: Magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században. I-III. köt. Bp.,1986, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15663.

11 000 HUF
31,88
37,67
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp., 1906, Franklin, LXXX+233 p. + 39 (ebből 36 színes )+ 3 (kézirat-hasonmás) t. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferenc. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált, kopott borítóval, sérült gerinccel.
15664.

9 000 HUF
26,09
30,82
[Habsburg] Ottó az ifjú király élete. Szerk.: Csekonics Iván-Balassa Imre. Bp., 1931., Hornyánszky, 126+2 p.+48 t. (Fekete-fehér képtáblák.) Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
15665.

6 000 HUF
17,39
20,55
[Thierry, Amédée (1797-1873)] Thierry Amadé: Attila, Attila fiai és utódai történelme a Magyarok Európába telepedéséig I. rész.: Attila történelme. A 3-dik javitott és bővitett kiadás szerint ford.: Szabó Károly. Bp., 1865., Ráth Mór,(Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), XVI+214 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos, névbélyegzővel. Ritka!
15666.

5 000 HUF
14,49
17,12
Szabó István: A középkori magyar falu. Bp., 1969, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15667.

6 000 HUF
17,39
20,55
Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 700 példányban.
15668.

5 000 HUF
14,49
17,12
Szabó István: Jobbágyok-parasztok. Értekezések a magyar parasztság történetéből. Sajtó alá rendezte és a bevezetőt írta: Für Lajos. Bp., 1976, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15669.

3 000 HUF
8,70
10,27
15670.

3 600 HUF
10,43
12,33
Hóman Bálint: Szent István. Bp.,(1938), Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel.
15671.

2 800 HUF
8,12
9,59
Szakály Ferenc: Mezőváros és reformáció. Tanulmányok a korai magyar polgárosodás kérdéséhez. Humanizmus és Reformáció 3. Bp., 1995., Balassi. Kiadói papírkötésben.
15672.

3 600 HUF
10,43
12,33
15673.

3 000 HUF
8,70
10,27
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Harmadik kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel.
15674.

2 800 HUF
8,12
9,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.