Tétel

Catalogue number:

17287.
376. Closed Online auction
Books: Religion

50 000 HUF

17

Description:

Klasszikus Arany Biblia. 1-2. köt. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. Klasszikus mesterek alkotásai után készült sok színes képpel. A főegyházmegyei hatóság jóváhagyásával. 1. köt.: Dedek Crescens Lajos: Az Üdvnek ó-szövetségi történelme. Vaszary Kolos, bíboros érsek, Magyarország hercegprímásának előszavával. 2. köt.: Hock János: Az Üdvnek új-szövetségi történelme. Császka György, kalocsai érsek, val. belső titkos tanácsos előszavával. Lipcse-Bp.-Bécs, (1897-1902.), Klasszikus-Arany-Biblia Vállalat-Herczig Miksa, (Révai és Salamon-Pallas-ny.), 8+III+268 p. 44 (színes és fekete-fehér képtáblák) t.; 8+III+270p.+ 15 (színes és fekete-fehér képtáblák) t.; Könyvdíszekkel nagyon gazdagon illusztrált. Színes és fekete-fehér litografált egészoldalas képtáblákkal. Egységes, kiadói, díszes, dúsan aranyozott, illusztrált, dombornyomású egészvászon díszkötésben, az első kötéstáblákon dombornyomású angyal által tartott, aranyozott címszalaggal, körülötte a négy evangélista szimbólumaival, körül aranymetszéssel, festett lapélekkel, a I. kötet borítóján egészen apró kopásnyomokkal, a gerincen egészen apró sérüléssel, hiányzó hártyapapírokkal, néhol kissé foltos lapokkal, a II. kötet borítóján kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel, hiányzó hártyapapírokkal, néhol kissé foltos lapokkal, de alapvetően jó állapotban.

Share:

Photo of the item taken by : kozár_edit