Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1932, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 371 p. Második kiadás. Kiadói kopott aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel, foltos lapélekkel.
Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1987, Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, a III. kötet kiadói papírborítóban, az I. kötet kötése javított.
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,é.n.,Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.) Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kopott, kissé foltos borítóval, egy kijáró képtáblával.
Eddy Bauer: The History of World War II. Sydney, 1979., Book for Pleasure. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Terra-cotta warriors and horses at the tomb of Qin Shi Huang, the first emperor of China. Shilan és Peng Huashi szerkesztése. Beijing, 1990, Cultural Relics Publising House. Első kiadás. Papírkötésben, kissé kopott állapotban. Angol nyelven. / Editors: Shilan and Peng Huashi. First edition. In paperback and slightly worn condition. In English.
Dr. Palotás Zoltán: A trianoni határok. Bp., 1990., Interedition. Kiadói papírkötés. A szerző, Palotás Zoltán (1913-1996) által Tóth Czifra Mihály matematikus részére dedikált! Benne: Nagy László Lázár (1935-): Tóth Czifra Mihály ex libris, klisé, papír, 14x10 cm. Egy a szerzőről szóló cikkel, valamint a szerző névbélyegzőjével.
The late neolithic of the Tisza Region. A survey of recent excavations and their findings: Hódmezővásárhely-Gorzsa, Szegvár-Tűzköves, Öcsöd-Kovácshalom, Vésztő-Mágor, Berettyóújfalu-Herpály. Szerk.: Tálas László, Raczky Pál. Kiállítási katalógus. Bp.-Szolnok, 1987., Szolnok Megyei Múzeumok Igazgatósága.
Angol nyelven.Kiadói papírkötés, jó állapotban.
A régészeti szerkesztő, Raczky Pál (1950-) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Stoll H. Vilmos: A görög-római hitregetan. [Mythologia] kézikikönyve. Gymnasiumok számára. Pest, 1864, Emich Gusztáv, 342+1 p.+28 (32 ábrát tartalmazó képtábla.) t. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, kis foxing foltokkal.
Mikó Imre: Huszonkét év. Az erdélyi magyarság politikai története 1918. december 1-től 1940. augusztus 30-ig. h.n., 1988, Optimum, 326+VIII p. Reprint kiadás.