Books: Travelling, Local History

Number of items: 187

Völgyes Miklós: Dunai zsebkönyv. Rajzolta: Taussig Vera. Bp., 1936., Völgyes Miklós, 110+2 p. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, rajta kis javítás, és két lap sérült.
15024.

1 600 HUF
Borsod Vármegye Levéltára feudális kori iratainak összevont helymutatója. Összeáll.: Stefán Istvánné. Szerk.: Seresné Szegőfi Anna. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltári Füzetek 15. Miskolc, 1982., Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 450 példányban.
15025.

1 800 HUF
Prohászka László: Lovas szobrok. A mi Budapestünk. Bp., 1997., Budapest Főváros Önkormányzata. Kiadói papírkötés.
15026.

1 000 HUF
15027.

1 000 HUF
Bencsik György: A Tajmir pokla. Rácz Brigitta és Kravjánszki Marianna illusztrációival. Bp., 2004., Corvinus Kiadó. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
15028.

1 200 HUF
Italy: The One and Only. A Century of Photography. 1900-2000. Curated by: Ceasare Colombo. Text by Irene Bignardi, Ceasare Colombo, Italo Zannier. Florence, 1998., Fratelli Alinari. Angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés.
15029.

1 200 HUF
Gyurácz Ferenc: Száz magyar falu. Bp., é.n, Száz Magyar Falu Könyvesháza Kht. Kiadói kartonált papírkötés.
15030.

1 200 HUF
Horváth Elvira: Az angolkisasszonyok Boldogságos Szűz Mária Intézete és a veszprémi Sancta Maria Intézet iskoláinak története. 1860-1948. Veszprém, 2010., Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 300 példányban. A szerző Horváth Elvira dedikációjával, és az egyik lektor Csiszár Miklós aláírásával. Emléktábla avatási meghívóval.
15031.

Horváth Elvira: Az angolkisasszonyok Boldogságos Szűz Mária Intézete és a veszprémi "Sancta Maria" Intézet iskoláinak története. 1860-1948. Veszprém, 2010., Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 300 példányban. A szerző Horváth Elvira dedikációjával, és az egyik lektor Csiszár Miklós aláírásával. Emléktábla avatási meghívóval.

1 600 HUF
Budapest Enciklopédia. Főszerk.: Tóth Endréné. Bp., 1982, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, papírborítóval.
15032.

1 000 HUF
Bódi Ferenc: A Csurgói Református Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium másfél-évszázados története. I. köt.: Történeti rész. Csurgói Könyvtár XIX. Bp., 1943., Csurgói Ref. Csokonai Vítéz Mihály R.Gimnázium,(Új-Somogy-ny., Kaposvár), 372 p. Kiadói papírkötés, szétvált kötéssel, a gerincen javítással.
15033.

1 000 HUF
Józsefvárosi lexikon. Szerk.: Nagy Richárd. Bp., 1970, MSZMP VIII. kerületi Bizottsága - Fővárosi Tanács VIII. kerületi Tanácsa. Fekete-fehér fényképekkel, a kötéstábla belső oldalán térképpel. Kiadói nylon-kötés, kis folttal a borítón.   Hozzá Suhajda József (1915-1988) politikus, a VIII. Kerületi Tanács VB elnökének (1957-1977) gépelt ajándékozási levele, fejléces papíron, saját kezű aláírásával Dienes Istvánné (?-?) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus feleségének a részére.
15034.

1 400 HUF
15035.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF