Books: History

Number of items: 120

Képes Krónika I-II. kötet. I. köt. : Latin eredeti hasonmás kiadás. II. köt.: A latin eredeti magyar fordítása, Bellus Ilona munkája, Kristó Gyula, Dercsényi Dezső, Csapodiné Gárdonyi Klára kísérőtanulmányaival. Bp., 1987, Helikon Kiadó. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
15725.

11 000 HUF
29,73
32,35
[Bedeő Pál (1805-1873)] Geschichte Ungarns mit Abbildungen der Anführer und Könige. Preßburg (Pozsony), 1843, Alois Buchánszky, 4+136 p. Német nyelven. Magyar vezérek és uralkodók fametszetű képeivel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, kissé foltos lapokkal, kissé dohos. Ritka!/  In German language. With the wood engraving illustration of the Hungarian Chiefs and Monarchs. Paperbinding, with worn cover, and damaged spine, with little bit spotty pages, little bit musty. Rare!
15726.

8 000 HUF
Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de lhistoire dEspagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(rézmetszetű címkép)+694+VII t. (rézmetszetű táblák.) Francia nyelven. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, intézményi bélyegzőkkel./  Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de lhistoire dEspagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(copper engraving title picture)+694+VII t. (copper engraving tables.) In French language. Half-leather-binding, with little bit worn cover, with office stamps.
15727.

Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de l'histoire d'Espagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(rézmetszetű címkép)+694+VII t. (rézmetszetű táblák.) Francia nyelven. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, intézményi bélyegzőkkel./ Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de l'histoire d'Espagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(copper engraving title picture)+694+VII t. (copper engraving tables.) In French language. Half-leather-binding, with little bit worn cover, with office stamps.

8 000 HUF
Dr. Váry Albert: A vörös uralom áldozatai Magyarországon. II. kiadás. H.n., é.n., Váci Kir. Orsz. Fegyintézet Könyvnyomdája. Kiadói papírkötésben, hiányos gerinccel és oldalakkal. + A 131 napos rémuralom Magyarországon. Kun Béla és népbiztos társai. Nyitra, 1919, Corvin-nyomda. Kiadói papírkötésben, enyhén szakadozott állapotban.
15728.

5 000 HUF
31
Legmagasabb udvartartás. Felséges császári és királyi ház. H.n., 1905, k.n. Aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban.
15729.

3 000 HUF
A főrendiház évkönyve. Szerk.: Szerencs János. Bp., 1902, Pesti könyvnyomda-részvénytársaság. Aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban.
15730.

3 000 HUF
Lipthay Olga: Miért segítette elő az összeomlást és Magyarország feldarabolását a Habsburg Károly, Károlyi Mihály, Kun Béla triumvirátus? Bp, 1923, Habsburgellenes Keresztény-Keresztyén Gazdaságpolitikai Kispolgár-Párt. Kiadói sérült papírkötésben.
15731.

3 000 HUF
16
Barna Jónás: A szabadságharcz hősregéi. Több képpel. Bp., 1899. (Neuwald ny.) 111+(1)p. Kiadói félvászon-kötésben, hozzá az eredeti papírborító!, kissé szakadtan
15732.

3 000 HUF
Kisfaludy Z. Lajos: Szent István első magyar király. Bp., 1900. Szent István Társulat. 91p. Kiadói papírkötésben
15733.

3 000 HUF
15734.

12 000 HUF
32,43
35,29
15735.

6 000 HUF
Bendefy László: Az ismeretlen Juliánusz: A legelső magyar ázsiakutató életrajza és kritikai méltatása. Bp., 1936., Stephaneum. Fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói papírkötés.
15736.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF