2 000 HUF
Bodnár Gáspár: Királyi ajándék vagy tíz szobor nemzetünk nagyjainak. A magyar nép és ifjúság számára. Szatmár, 1898., Lővy Miksa. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés. Benne Pázmány Péter, Bethlen Gábor, Hunyadi János, Verbőczy István és másokról szóló írásokkal.