Books: Travelling, Local History

Number of items: 207

[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 63 képpel, 3 térképpel. Ford.: dr. Bátky Zsigmond. Bp.,é.n. (cca 1920?), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Franklin, 240 p. +8 (fekete-fehér fotók) +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, egészen kis kopásnyomokkal jó állapotban.
15012.

4 000 HUF
23
Bevilaqua Borsody Béla: A budai és pesti mészáros céhek ládáinak okiratai. 1270-1872. Az ipartársulat és az ipartestület története 1873-1930. Várostörténeti és kézmívességtörténeti kútfőtanulmány. I. köt. Bp., 1931., Franklin, 492 p.+10 t. Korabeli átkötött félbőr-kötésben, makói vitéz Csörgő Gyula könyvkötő mester kötésében, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
15013.

4 800 HUF
12,97
14,12
15014.

3 000 HUF
Nagy Gyula: Paraszti állattartás a vásárhelyi pusztán. Néprajzi Közlemények 1-2. Bp., 1968., Néprajzi Múzeum-MTA Néprajzi Kutatócsoport. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Nagy Gyula (1911-1994) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.
15015.

2 400 HUF
Nagy Gyula: Hagyományos földművelés a Vásárhelyi-pusztán. vNéprajzi Közlemények VII. 2. Bp., 1963., Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Nagy Gyula (1911-1994) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.
15016.

2 400 HUF
Dr. Kerekes György: Bethlen Gábor fejedelem Kassán 1619-1629. Kassa, 1943., Wiko, 408+12 p.+18 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.
15017.

Dr. Kerekes György: Bethlen Gábor fejedelem Kassán 1619-1629. Kassa, 1943., "Wiko", 408+12 p.+18 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.

3 000 HUF
Szántó Imre: Egy dunántúli falu. (Alsópáhok története.) Bp., 1960., Tankönyvkiadó. Fekete-fehér fotókkal. Szövegközti ábrákkal, térképekkel. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban.
15018.

1 200 HUF
15019.

2 000 HUF
Kleines Orts_lexikon von Österreich-Ungarn enhaltend alle Ortschaften und Gemeinden von mehr als 2000 Einwohners... Wien, 1904 Artaria. Helyiségnévtár nagyobb településekkel, közlekedés, fürdő és kereskedelmi információkkal. Kiadói vászonkötésben.
15020.

2 400 HUF
Horváth Tamás-Müllner Jenő: Hegyvidéki fotográfiák. Bp., 1999., Hegyvidék. Második kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
15021.

1 400 HUF
Kolumbán Lajos: A Magas-Tátra. Három debreceni diák utazása. Bp., 1909, Lampel R. Kk. R.T. Könyvkiadóvállalata. Kiadói félvászon kötés, gerincnél sérült, kopottas állapotban, firkákkal
15022.

1 000 HUF
Batár Attila: A sokrétű Víziváros. Bp., 2002. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15023.

2 200 HUF
5,95
6,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF