Engravings

Number of items: 29

6 db egyházi témájú metszet imakönyvvel, mind foltos, az egyik hiányos, a könyv gerince sérült 16x9,5 cm
11000.

3 000 HUF
9,09
9,49
13
Hammer price:
5 500 HUF
3 db régi metszet 8x11 cm - 11x16 cm
11001.

2 000 HUF
6,06
6,33
9
Hammer price:
3 200 HUF
11002.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
2 000 HUF
6,06
6,33
  Add to cart
  Remove
R. Alt (1812-1905): A Temető Pesten. (Váci úti temető.(Ma már nem létezik.) Litho kartonra kasírozva Buda-Pest előadva Alt Rudolf által c. könyvből. 12x18,5cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette.
11003.

R. Alt (1812-1905): A' Temető Pesten. (Váci úti temető.(Ma már nem létezik.) Litho kartonra kasírozva Buda-Pest előadva Alt Rudolf által c. könyvből. 12x18,5cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette.

Available
6 000 HUF
18,18
18,99
  Add to cart
  Remove
11004.

Available
2 000 HUF
6,06
6,33
  Add to cart
  Remove
cca 1800 Stift Göttweih rézmetszet. 22x33 cm Üvegezett keretben
11005.

Available
5 000 HUF
15,15
15,82
  Add to cart
  Remove
cca 1780 Stein an der Donau rézlmetszet. 19x28 cm Üvegezett keretben
11006.

Available
5 000 HUF
15,15
15,82
  Add to cart
  Remove
cca 1840 Krems an der Donau acélmetszet. 14x10 cm Üvegezett keretben
11007.

Available
3 000 HUF
9,09
9,49
  Add to cart
  Remove
cca 1840 Solfatorra és Puzzoli acélmetszet. 11x15 cm Üvegezett keretben
11008.

Available
3 000 HUF
9,09
9,49
  Add to cart
  Remove
cca 1840 Stein in Niederösterreich acélmetszet. 11x15 cm Üvegezett keretben
11009.

Available
3 000 HUF
9,09
9,49
  Add to cart
  Remove
cca 1840 Göttwic zarándokok acélmetszet. 15x19 cm Üvegezett keretben
11010.

Available
3 000 HUF
9,09
9,49
  Add to cart
  Remove
cca 1840 Thyrnstein an der Donau acélmetszet. 12x19 cm Üvegezett keretben
11011.

Available
3 000 HUF
9,09
9,49
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

369. Auction:
Payment deadlineis 22 May

370. Auction:
From 12 to 21 May
Payment deadline is 5 June
Viewing: From 19 to 21 May

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.