Vegyes Ady Endre témájú könyvtétel, 9 db
Schöpflin Aladár: Ady Endre. Bp.,[1934], Nyugat. Első kiadás. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Ady Endre: Jóslások Magyarországról. Tanulmányok és jegyzetek a magyar sorskérdésről. Szerkesztette és bevezetéssel ellátta: Féja Géza. Bp., (1936.) Athenaeum, 312 p. Első kiadás! Kiadói kopott, foltos egészvászon kötésben.
A forradalmi Ady. Szakasits Árpád előszavával. A versek és cikkek kiválasztását Erdődy János és dr. Szalai Sándor végezte. Az eredeti borító Berény Róbert grafikája. Bp.,(1945),Népszava, (Hungária Nyomda Rt.-ny.), 227 p. Kiadói szakadt papírkötésben, hiányos gerinccel.
Révai József: Ady Endre. - - előadása a Magyar Kommunista Párt országos székházában 1946. jan. 27.-én tartott emlékünnepélyen. Bp., 1946, Szikra. Kiadói papírkötés.
Révai József: Ady. Bp.,1949, Szikra. Kiadói papírkötés.
Bölöni György: Az igazi Ady. Bp.,1966, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Vezér Erzsébet: Ady Endre élete és pályája. Bp.,1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ady Endre: Életem nyitott könyve. Fellapozta Kovalovszky Miklós. Bp., 1977, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Itóka. Ady Párizsban. A bevezető tanulmányxt írta, válogatta, és jegyzetekkel ellátta: Robotos Imre. Téka. Bukarest, 1977, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés.
Révész Béla: Ady tragédiája 1-2. köt. A háború, a házasság és forradalom évei. (Egybekötve.) Bp.,[1925.], Athenaeum, 1 t. (címkép, Székely Aladár felvétele)+192+24 t.+9 hasonmás.; 2 t. (címképek, az első Székely Aladár felvétele)+192 p.+ 33 t.+ 1 kihajtható hasonmás. Kiadói javított gerincű papírkötés, körbevágott.
Heltai Gáspár: A bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei, valamint azoknak értelme. Szerk.: Keleti Artúr. Tevan amatőr-sorozat 13. Békéscsaba, 1943, Tevan Nyomda, 155+5 p. Korda Géza fametszeteivel illusztrált. Az 1566. évi kolozsvári kiadás reprintje. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. Számozott (1200/946.) példány.