Books: History

Number of items: 132

Lázár István: Una Storia Illustrata dUngheria. Bp.,1993,Corvina. Olasz nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, sérült hátsó kötéstáblával.
15732.

800 HUF
15733.

1 000 HUF
Nyulásziné Straub Éva: Öt évszázad címerei a Magyar Országos Levéltár címereslevelein. Bp., 1987, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
15734.

1 800 HUF
23
Jean-Baptiste Duroselle: Európa népeinek története. Bp., é. n. Officina Nova. Kiadói egészvászon kötésben, enyhén szakadt papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
15735.

1 400 HUF
Borbély Béla-Siklósi Gyula: Királyaink emléke. Bp. 2006 Nap kiadó. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, műanyag védőborítóval, jó állapotban.
15736.

1 600 HUF
Nyelvünk a reformkorban. (Tanulmánygyűjtemény.) Szerk.: Pais Dezső. Bp., 1955., Akadémiai Kiadó. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, kissé kopott borítóval. Megjelent 1700 példányban.
15737.

1 000 HUF
Széchenyi István: Napló. Bp., 1982, Gondolat. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Valamint 5 db Széchényi Istvánnal kapcsolatos prospektus, és nyomtatvány:  Hídember Pesti Est különszám, Széchényi István gróf és kora. Emlékkiállítás. Bp., 1991., Magyar Nemzeti Múzeum, Széchényi Emlékezete. Emlékkiállítási prospektus. 2010., Boldog Új Évet kívánnak a nagycenki Széchényi István Emlékmúzeum Dolgozói ex libris, Petőfi - az én fiam, fénymásolt lap, tollas jegyzettel.
15738.

2 400 HUF
Id. Antall József: Menekültek menedéke. (Emlékek és iratok.) Egy magyar humanista a 20. században. Összeáll., bevezette és szerkesztette: Kapronczay Károly. Mundus-Emlékiratok. Bp.,1997., Mundus. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15739.

1 600 HUF
Hegyi Klára-Zimányi Vera: Az oszmán birodalom Európában. Bp., 1986., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15740.

1 200 HUF
Szekfű Gyula: A mai Széchényi. Eredeti szövegek Széchenyi István munkáiból. Kiválogatta, bevezetéssel, és jegyzetekkel elláta Szekfű Gyula. Bp., é.n. (1935.), Bp., 1935, Révai. Kiadói papírkötés, a külső papírboríték sérült, szakadt, nagyrészt hiányos, a fűzése laza, pár lap kijár.
15741.

1 200 HUF
A.L. Morton: Az angol nép története I-II. köt. Ford.: Szemerényi Oszvald és Szentmihályi János. Bp., é.n., Hungária. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval.
15742.

2 000 HUF
11
15743.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF