Number of items: 282

Giovanni Gherardo de Rossi: Scherzi poetici e pittorici. Pisa, 1817, Presso Niccolo Capurra. 40 rézmetszettel. Bőrkötésben, aranyozott lapélekkel, kopottas állapotban
17396.

8 000 HUF
27,59
Omár Chájjám: Robáiyát. Ford.: Hegyi Endre. Hegyi Endre utószavával. Bp., 1959, Magyar Helikon. Szász Endre 135 eredeti rézkarcával. Számozott (2000/1284.), és a művész, Szász Endre (1926-2003) által aláírt példány. Bibliofil kiadás. Kiadói selyemkötésben, ajándékozási bejegyzéssel, az utószó és a jegyzet részen a kettős lapokat felvágták./ With the copper engravings of Endre Szász and Signed by the artist. Silk-binding, the two side pages of the epilogue and the notice cutted.
17397.

10 000 HUF
34,48
Kalevala, a finnek nemzeti hőskölteménye. A finn eredetiből fordította és a summázó versikéket írta: Vikár Béla. Akseli Gallen-Kallela képeivel illusztrált. Bp., 1935., La Fontaine Irodalmi Társaság (Vác, Kapisztán-ny.), 8+333 p. Második, jubileimi kiadás. Kiadó papírkötés, szakadozott borítóval.
17398.

5 000 HUF
17,24
Aiszkhülosz: Oreszteia. I. Agamemnón. II. Áldozativók. III. Eumeniszek. Ford.: Devecseri Gábor. (Bp.,1962., Európa), 4+153-275 p. Különlenyomat az Aiszkhülosz drámái c. kötetből. Kiadói papírkötés, A fordító ajándéka tisztelete jeléül, foltos. A fordító által dedikált.
17399.

Aiszkhülosz: Oreszteia. I. Agamemnón. II. Áldozativók. III. Eumeniszek. Ford.: Devecseri Gábor. (Bp.,1962., Európa), 4+153-275 p. Különlenyomat az Aiszkhülosz drámái c. kötetből. Kiadói papírkötés, "A fordító ajándéka tisztelete jeléül", foltos. A fordító által dedikált.

5 000 HUF
17,24
A magyar fűszerkereskedő lexikona. Kézikönyv a magyar fűszerkereskedők, csemegekereskedők, vegyeskereskedők, szatócsok, ... és a szakoktatás számára. Szerk.: Hoffmann Mihály és Gyöngyösi József. Bp. (1938.) Fűszerkerkereskedők Lapja K. 1 t. 405 p. 1 sztl. lev. Első kiadás. Szöveg közti reklámokkal. Kiadói, aranyozott, kissé laza vászonkötésben. Ritka!
17400.

3 000 HUF
10,34
19
17401.

4 000 HUF
13,79
Boross Ádám: A szomszédok vagy a falu bírája. I-II. füzet. (Egybekötve.) Pest, 1858, Gyurian József, 4+142+2;2+140+2 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé foltos lapokkal.
17402.

2 400 HUF
8,28
Katona József: Bánk bán. Borsos Miklós illusztrációival. Bp., 1963., Szépirodalmi. Kiadói műbőr-kötésben. Számozott (431./3000) példány.
17403.

3 000 HUF
10,34
17404.

17 000 HUF
53,13
58,62
Németh László: Móricz Zsigmond. Bp., 1943, Turul. Első kiadás. Félvászon-kötés.
17405.

1 200 HUF
4,14
17406.

1 200 HUF
4,14
Németh László: A medve-utcai polgári. Első kiadás. Bp., 1943, Magyar Élet. Félvászon-kötés.
17407.

1 200 HUF
4,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

366. Auction:
From 10 to 19 March
Payment deadline is 3 April
Viewing: From 16 to 19 March

367. Auction:
From 24 March to 2 April
Payment deadline is 17 April
Viewing: From 30 March to 2 April

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.