https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Historical documents, manuscripts

Number of items: 35

Auction is over! Item soon called at the auction hall
1786 Karlstadt graf Karl von Caramelli tábornok saját kézzel aláírt levele háborús ügyben / Autograph signed letter of Count Karl von Caramelli participant of 7 year war + a document of his life.
12020.
 

1786 Karlstadt graf Karl von Caramelli tábornok saját kézzel aláírt levele háborús ügyben / Autograph signed letter of Count Karl von Caramelli participant of 7 year war + a document of his life.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
11
Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról 1848 nyarától 1848. dec. 16-ig (nagyszombati csata.) Benne Kossuth Lajosról, Petőfi Sándor harcba hívó verseiről, Gábor Áronról, 1848-as emlékművekről, a pákozdi csatáról és I. Ferenc József trónra lépéséről szóló részekkel. Közte 32 db régi képeslappal, 12 db modern képeslappal, 1 db emléklappal, 1 db későbbi fotóval (1940), Budapesti Divatlap 1848. aug. 3. 25. sz. Szerk. Vahot Imre. Pest, Eisenfels Rudolf, az első lap sérült, a második lap foltos, 4 szt. lev., (kéthasábos számozás, 65-80 p.), Életképek. Népszava. 1848. máj. 14. 21. sz.. (Szerk.: Jókai Mór, Petőfi Sándor.), benne Petőfi Sándor két versével (Rákóczi, Dalok I.,(Pest, Landerer-Heckenast-ny.), hiányos, 609-624 p. 18 db nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.
12021.
 

Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról 1848 nyarától 1848. dec. 16-ig (nagyszombati csata.) Benne Kossuth Lajosról, Petőfi Sándor harcba hívó verseiről, Gábor Áronról, 1848-as emlékművekről, a pákozdi csatáról és I. Ferenc József trónra lépéséről szóló részekkel. Közte 32 db régi képeslappal, 12 db modern képeslappal, 1 db emléklappal, 1 db későbbi fotóval (1940), Budapesti Divatlap 1848. aug. 3. 25. sz. Szerk. Vahot Imre. Pest, Eisenfels Rudolf, az első lap sérült, a második lap foltos, 4 szt. lev., (kéthasábos számozás, 65-80 p.), Életképek. Népszava. 1848. máj. 14. 21. sz.. (Szerk.: Jókai Mór, Petőfi Sándor.), benne Petőfi Sándor két versével (Rákóczi, Dalok I.,(Pest, Landerer-Heckenast-ny.), hiányos, 609-624 p. 18 db nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.

 
The item is not available
Starting price:
50 000 HUF
156,25
EUR
,
172,41
USD
Number of bids:
0
Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról. Az aradi és más vértanúkról, 28 db régi képeslappal, valamint 15 db modern képeslappal, emlékblokkal, emléklapokkal, levélzárókkal, ex librisekkel, ...stb, 25 nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.
12022.
 

Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról. Az aradi és más vértanúkról, 28 db régi képeslappal, valamint 15 db modern képeslappal, emlékblokkal, emléklapokkal, levélzárókkal, ex librisekkel, ...stb, 25 nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.

 
The item is not available
Starting price:
36 000 HUF
112,50
EUR
,
124,14
USD
Number of bids:
0
Deák Ferenc barátjához írt levelének vázlata, ismeretlen kézből
12023.
 

Deák Ferenc barátjához írt levelének vázlata, ismeretlen kézből

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
25,00
EUR
,
27,59
USD
Number of bids:
0
1900 Nagy-csűri patak rendezése, Nagy-Csűr község határában, helyszínrajz, 33×105 cm
12024.
 

1900 Nagy-csűri patak rendezése, Nagy-Csűr község határában, helyszínrajz, 33×105 cm

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
12,50
EUR
,
13,79
USD
Number of bids:
0
1907 Wilhelm von Hartel (1839-1907) osztrák klasszika-filológus és politikus fénnyomatos képe, alatta unokaöccsének Carl Hartelnek saját kezű ajándékozási soraival Fraknói Vilmos (1843-1924) püspök, történetíró, MTA főtitkár részére 25x34 cm
12025.
 

1907 Wilhelm von Hartel (1839-1907) osztrák klasszika-filológus és politikus fénnyomatos képe, alatta unokaöccsének Carl Hartelnek saját kezű ajándékozási soraival Fraknói Vilmos (1843-1924) püspök, történetíró, MTA főtitkár részére 25x34 cm

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
11,88
EUR
,
13,10
USD
Number of bids:
0
cca 1910 A Vacuum Oil Company Rt. Szeged-Tisza Pu. bérelt raktár helyszínrajza + 1938 Bp. Vágóhíd utcában bérelt terület helyszínrajza 20x30 cm
12026.
 

cca 1910 A Vacuum Oil Company Rt. Szeged-Tisza Pu. bérelt raktár helyszínrajza + 1938 Bp. Vágóhíd utcában bérelt terület helyszínrajza 20x30 cm

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
0
1916 Esztergom, Csernoch János (1852-1927) esztergomi bíboros saját kézzel aláírt kinevező okmánya, hercegprímási papíron, hajtva, jó állapotban
12027.
 

1916 Esztergom, Csernoch János (1852-1927) esztergomi bíboros saját kézzel aláírt kinevező okmánya, hercegprímási papíron, hajtva, jó állapotban

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
6,25
EUR
,
6,90
USD
Number of bids:
9
1913-14 Donáth Gyula könyv-, zenemű-, papír és írószerkereskedése, Szombathely, Király u. 11. főkönyv, viaszpecséttel, sérült okmánybélyegekkel, szecessziós díszítéssel, kopott vászonkötésben
12028.
 

1913-14 Donáth Gyula könyv-, zenemű-, papír és írószerkereskedése, Szombathely, Király u. 11. főkönyv, viaszpecséttel, sérült okmánybélyegekkel, szecessziós díszítéssel, kopott vászonkötésben

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
3
1926 Háry Gyula (1864-1946) festőművész saját kézzel írt levele egy újság szerkesztőjének, melyben megköszöni díjazását és megküldi fényképét
12029.
 

1926 Háry Gyula (1864-1946) festőművész saját kézzel írt levele egy újság szerkesztőjének, melyben megköszöni díjazását és megküldi fényképét

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
9,38
EUR
,
10,34
USD
Number of bids:
0
1929 Huszár Klára (1919-2010) operarendező, dalszövegíró, műfordító gyerekkori versének gépelt irata, szakadozott.
12030.
 

1929 Huszár Klára (1919-2010) operarendező, dalszövegíró, műfordító gyerekkori versének gépelt irata, szakadozott.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
0
cca 1920-1940 Receptgyűjtemény, füzetben, 32 sztl. lev.
12031.
 

cca 1920-1940 Receptgyűjtemény, füzetben, 32 sztl. lev.

 
Sold
Starting price:
1 200 HUF
3,75
EUR
,
4,14
USD
Number of bids:
2

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

News

Auction buyer's provision: 22%

366. Auction:
From 10 to 19 March
Payment deadline is 3 April
Viewing: From 16 to 19 March

367. Auction:
From 24 March to 2 April
Payment deadline is 17 April
Viewing: From 30 March to 2 April

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment