https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Architecture, Art

Number of items: 183

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+ Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. ( 12 t., közte 2 db kétoldalas (100/101.,107/108.)) Német nyelven. Egész és kétoldalas rézmetszetű táblákkal. Első kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal, egy tábla sarkán hiánnyal. /  Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., with 7 piecies of two pages tables (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. (12 t., with 2 piecies of two pages tables (100/101.,107/108.)) In German language, with copper engraving tables. First edition. Half-leather-binding, with worn cover and spine, with little bit spotty pages, with gift writing, with little lack of one tables corner.
16633.

Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+ Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. ( 12 t., közte 2 db kétoldalas (100/101.,107/108.)) Német nyelven. Egész és kétoldalas rézmetszetű táblákkal. Első kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal, egy tábla sarkán hiánnyal. / Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., with 7 piecies of two pages tables (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. (12 t., with 2 piecies of two pages tables (100/101.,107/108.)) In German language, with copper engraving tables. First edition. Half-leather-binding, with worn cover and spine, with little bit spotty pages, with gift writing, with little lack of one table's corner.

 
The item is not available
Starting price:
200 000 HUF
540,54
EUR
,
588,24
USD
Number of bids:
0
Almási Tibor: Mattis Teutsch a grafikus. Győr, 2003, Régi Art. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban. Számozott (300/69.) példány.
16634.

Almási Tibor: Mattis Teutsch a grafikus. Győr, 2003, Régi Art. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban. Számozott (300/69.) példány.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp.,2007., Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés.
16635.

Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp.,2007., Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés.

 
Sold
Starting price:
3 600 HUF
9,73
EUR
,
10,59
USD
Number of bids:
11
Ferenczy Károly (1862-1917) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Boros Judit, Plesznivy Edit. Bp.,2017, Magyar Nemzeti Galéria. 2. javított kiadás. Kiadói papírkötés.
16636.

Ferenczy Károly (1862-1917) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Boros Judit, Plesznivy Edit. Bp.,2017, Magyar Nemzeti Galéria. 2. javított kiadás. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,73
EUR
,
10,59
USD
Number of bids:
0
Bárdos András-Rényi Ádám: A Fantomtól a Mamma Mia!-ig. A Madách Színház titkai. Bp., 2014, XXI. Század Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben. Rényi Ádám által dedikált példány és Bencze Ilona (1947- ) színművész és Galla Miklós (1959- ) humorista, zenész aláírásaival.
16637.

Bárdos András-Rényi Ádám: A Fantomtól a Mamma Mia!-ig. A Madách Színház titkai. Bp., 2014, XXI. Század Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben. Rényi Ádám által dedikált példány és Bencze Ilona (1947- ) színművész és Galla Miklós (1959- ) humorista, zenész aláírásaival.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Bagyinszki Zoltán: 100 magyar kastély. Debrecen,(2001),TKK. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
16638.

Bagyinszki Zoltán: 100 magyar kastély. Debrecen,(2001),TKK. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
0
Murádin Jenő: A megsebzett szobor. Elpusztult vagy megsérült erdélyi magyar emlékművek repertóriuma. Kolozsvár,2008,Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált.
16639.

Murádin Jenő: A megsebzett szobor. Elpusztult vagy megsérült erdélyi magyar emlékművek repertóriuma. Kolozsvár,2008,Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Kondor Béla festő- és grafikusművész emlékkiállítása születésének 75. évfordulója tiszteletére. Szerk.: Fertőszögi Péter, Kondor Mária. Bp.,2006,KOGART. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
16640.

Kondor Béla festő- és grafikusművész emlékkiállítása születésének 75. évfordulója tiszteletére. Szerk.: Fertőszögi Péter, Kondor Mária. Bp.,2006,KOGART. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Robert Lebel: Marcel Duchamp. Fordította: George Heard Hamilton. New York,1959, Paragraphic Books. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötésben.
16641.

Robert Lebel: Marcel Duchamp. Fordította: George Heard Hamilton. New York,1959, Paragraphic Books. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
A szerkesztő- vagy mértani rajz illusztrált normál-tanmenete I-VIII. évfolyam. + Das Ideale Familien-Haus. Pläne von Prof. der Kunstgewerbeschule Karl Weichinger dipl. Architekt. Pótolt papírkötéssel, viseltes állapotban.
16642.

A szerkesztő- vagy mértani rajz illusztrált normál-tanmenete I-VIII. évfolyam. + Das Ideale Familien-Haus. Pläne von Prof. der Kunstgewerbeschule Karl Weichinger dipl. Architekt. Pótolt papírkötéssel, viseltes állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Walter Ernő - Novák László: A színek világa. Grafikai művészetek könyvtára V. Bp., 1927, Világosság, 119 p.+21 (1 kétlapos) t. Szövegközti ábrákkal. Kiadói egészvászon sorozatkötésben.
16643.

Walter Ernő - Novák László: A színek világa. Grafikai művészetek könyvtára V. Bp., 1927, Világosság, 119 p.+21 (1 kétlapos) t. Szövegközti ábrákkal. Kiadói egészvászon sorozatkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
1936 Szőnyi István Festőművész gyűjteményes kiállítása. 1936. feb. 2-25. Kállai Ernő bevezetőjével. Fränkel Galéria. Bp.,1936,Athenaeum, 14+2 p. Fekete-fehér képekkel. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
16644.

1936 Szőnyi István Festőművész gyűjteményes kiállítása. 1936. feb. 2-25. Kállai Ernő bevezetőjével. Fränkel Galéria. Bp.,1936,Athenaeum, 14+2 p. Fekete-fehér képekkel. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.

 
Sold
Starting price:
900 HUF
2,43
EUR
,
2,65
USD
Number of bids:
2

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

During the floor auction, you can follow the items that are currently being auctioned here, and you will be able to make an offer here.
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment