Books: Travelling, Local History

Number of items: 151

Fényes Elek: Magyarországnak, s a hozzá kapcsolt tartományoknak mostani állapotja statistikai és geographiai tekintetben. 1-2. köt. (Második kiadás.) ,5-6. köt. (Két kötetben.) Pest, 1841-1843-1839-1840, Trattner-Károlyi, 498+568; 261+1+VIII+420+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a második kötet gerince sérült, az első kötet könyvteste elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van, foltos lapokkal.
15000.

Fényes Elek: Magyarországnak, 's a hozzá kapcsolt tartományoknak mostani állapotja statistikai és geographiai tekintetben. 1-2. köt. (Második kiadás.) ,5-6. köt. (Két kötetben.) Pest, 1841-1843-1839-1840, Trattner-Károlyi, 498+568; 261+1+VIII+420+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a második kötet gerince sérült, az első kötet könyvteste elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van, foltos lapokkal.

8 000 HUF
Holuby József: A régi Zsolnai ág. hitv. evang. egyházközség történetének rövid vázlata. Ford.: Krizsán Zsigmond. Bp., 1910, Hornyánszky Viktor, 45 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Ritka!
15001.

2 000 HUF
Törs Kálmán: Margit-sziget. Pest, 1872, Athenaeum, 4+137+3 p. Oldalszámozáson belül 11 színezett, fametszetes látképpel illusztrálva, közte 9 egészoldalassal. Kiadói papírkötés,pótolt, amatőr módon javított gerinccel és hátsó borítóval, hiányzó térképpel, 132-137. oldal között hiányzó lapokkal.
15002.

6 000 HUF
Unger Hugó: Miskolc és környéke. Miskolc a bükkvidéki főváros rövid ismertetése. Miskolc, 1928, Magyar Jövő Rt., 80 p. Fekete-fehér fotókkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói illusztrált papírkötésben.
15003.

2 800 HUF
7,57
8,24
Erdődi Béla: A szentföldön. Bp.,1908., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., VIII+264 p.+1 t. (Kihajtható térkép.) Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. A borító illusztrációja Tull Ödön (1870-1911) munkája. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen kis kopásnyomokkal, de ezt leszámítva jó állapotban, ajándékozási sorokkal.
15004.

1 000 HUF
10
Frank Miklós-Kunszt János-Rausch Zoltán: Magyarország fürdőinek, ásványvizeinek, üdülőhelyeinek ismertetése. Magyarország fürdőtérképével. Bp., 1931, Országos Balneológiai Egyesület,(Pátria-ny.), 100 p.+1 t.(Kihajtható térképpel.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
15005.

Frank Miklós-Kunszt János-Rausch Zoltán: Magyarország fürdőinek, ásványvizeinek, üdülőhelyeinek ismertetése. Magyarország fürdőtérképével. Bp., 1931, Országos Balneológiai Egyesület,("Pátria"-ny.), 100 p.+1 t.(Kihajtható térképpel.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.

3 400 HUF
9,19
10,00
Dr. Vámossy Zoltán-Dr. Lenkei V. Dani-Dr. Schulhof Vilmos: A magyar szent korona országainak balneológiai egyesületébe tartozó fürdők és források képes ismertetése.  Magyarország fürdőtérképével és a közvetlen vonatösszeköttetések menetrendjével kiadja: - -. Bp.,(1914),Országos Balneológiai Egyesület,(Pátria-ny.),VIII+186+6+IV p.+ 1 t. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel.
15006.

Dr. Vámossy Zoltán-Dr. Lenkei V. Dani-Dr. Schulhof Vilmos: A magyar szent korona országainak balneológiai egyesületébe tartozó fürdők és források képes ismertetése. Magyarország fürdőtérképével és a közvetlen vonatösszeköttetések menetrendjével kiadja: - -. Bp.,(1914),Országos Balneológiai Egyesület,("Pátria"-ny.),VIII+186+6+IV p.+ 1 t. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel.

3 400 HUF
9,19
10,00
22
Ossendowski 3 műve: -Ossendowski: A Nap rabszolgái,II.kötet,é.n.Bp Franklin-társulat, egészvászon kötés, enyhén foltos lapokkal,kötésen felirat kopott  - Ossendowski:A sivatag népe,é.n.Bp Franklin-társulat,egészvászon kötés,enyhén foltos lapokkal gerincen kopott felirattal -Ossendowski:Ázsiai titkok, ázsiai emberek,é.n.Bp Franklin-társulat,egészvászon kötés,enyhén foltos lapokkal, gerincen kopott felirattal
15007.

8 000 HUF
29
Sáros László: CanyoNewyork. Bp., 2006,Officina 96-Sáros és Társa Építésziroda. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15008.

Sáros László: CanyoNewyork. Bp., 2006,Officina '96-Sáros és Társa Építésziroda. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

3 000 HUF
Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Előszót írta Gerevich Tibor. Magyarország művészeti emlékei II. kötet. Szerk.: Gerevich Tibor. Bp., 1938, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopott, foltos borítóval.
15009.

1 000 HUF
Dr. Csihás Gyula (szerk.): Magyar Helységnévtár a volt trianoni terület szerint. Bp., Dr. Móricz Miklós. Kiadói papírkötés, jó kissé foltos.
15010.

1 200 HUF
Bela Duranci: A vajdasági építészeti szecesszió. Fordította: Bordás Győző, Garai László, Kartag Nándor, Ifj. Lévai Endre. Újvidék, 1983, Forum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
15011.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF