Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 284

Garamkeszi János (1936-) 1983. MÉE XIII. Vándorgyűlése - Salgótarján / Madách Imre - Az ember tragédiája Ag és Br emlékérem pár (34,95g/0.640/42,5mm) T:1  Adamo ST2
30965.

Garamkeszi János (1936-) 1983. "MÉE XIII. Vándorgyűlése - Salgótarján / Madách Imre - Az ember tragédiája" Ag és Br emlékérem pár (34,95g/0.640/42,5mm) T:1 Adamo ST2

5 000 HUF
Gáti Gábor (1937-) 1984. MÉE Pápa / Vak Bottyán Ag emlékérem (34.5g/0.640/42.5mm) T:1 patina Adamo PP2
30966.

Gáti Gábor (1937-) 1984. "MÉE Pápa / Vak Bottyán" Ag emlékérem (34.5g/0.640/42.5mm) T:1 patina Adamo PP2

5 000 HUF
Gáti Gábor (1937-) 1989. MÉE XIX. Vándorgyűlés Sátoraljaújhely / Kazinczy Ferenc jelzett Ag emlékérem (35,41g/0.835/42,5mm) T:PP
30967.

Gáti Gábor (1937-) 1989. "MÉE XIX. Vándorgyűlés Sátoraljaújhely / Kazinczy Ferenc" jelzett Ag emlékérem (35,41g/0.835/42,5mm) T:PP

5 000 HUF
Gáti Gábor (1937-) 1989. MÉE XIX. Vándorgyűlés Sátoraljaújhely / Kazinczy Ferenc jelzett Ag emlékérem (35,24g/0.835/42,5mm) T:PP
30968.

Gáti Gábor (1937-) 1989. "MÉE XIX. Vándorgyűlés Sátoraljaújhely / Kazinczy Ferenc" jelzett Ag emlékérem (35,24g/0.835/42,5mm) T:PP

5 000 HUF
Gyarmathy György (1910-) 1936. Férfiportré, Br plakett vésett hátlappal Turóczi Szigfriednek (482,66g/101x92mm) T:2 / Hungary 1936. For Szigfried Turóczi Br plaque, hollow inside with carved back, the obverse and reverse soldered together. Sign.: György Gyarmathy (482,66g/101x92mm) C:XF
30969.

Gyarmathy György (1910-) 1936. Férfiportré, Br plakett vésett hátlappal "Turóczi Szigfriednek" (482,66g/101x92mm) T:2 / Hungary 1936. "For Szigfried Turóczi" Br plaque, hollow inside with carved back, the obverse and reverse soldered together. Sign.: György Gyarmathy (482,66g/101x92mm) C:XF

8 000 HUF
Horváth László (1951-) Nagy Lajos (1949-) 1990. Batthyány Lajos A Magyar Nép Mártírja 1807-1849 - MÉE Br és Ag emlékérem pár (34,61g/0.835/42,5mm) T:1 (eredetileg PP)  Adamo BP33
30970.

Horváth László (1951-) Nagy Lajos (1949-) 1990. "Batthyány Lajos A Magyar Nép Mártírja 1807-1849 - MÉE" Br és Ag emlékérem pár (34,61g/0.835/42,5mm) T:1 (eredetileg PP) Adamo BP33

6 500 HUF
17,57
19,12
Hűvös László (1883-1973) 1935. Blaha Lujza 1850-1920 / A nemzet csalogányának az ország-világ 1935. Br emlékérem dísztokban (68mm) T:2 ph
30971.

Hűvös László (1883-1973) 1935. "Blaha Lujza 1850-1920 / A nemzet csalogányának az ország-világ 1935." Br emlékérem dísztokban (68mm) T:2 ph

6 500 HUF
17,57
19,12
Idősebb Pál Mihály (1911-1971) DN Egyoldalas bronz plakett, férfi alak mellett angyalok (1648g/187mm) T:2 /  Hungary ND One sided Br plaque, man with angelic figures. Sign.: Mihály Pál the elder (1648g/187mm) T:2
30972.

5 000 HUF
Ispánki József (1906-1992) Dr. Némethy Károly 1936 / 25 éven át Br emlékplakett (80mm) T:2 HP II 1197.
30973.

Ispánki József (1906-1992) "Dr. Némethy Károly 1936 / 25 éven át" Br emlékplakett (80mm) T:2 HP II 1197.

4 000 HUF
Jeckel Ferenc (1950-2012) 1969. Nagyházi János numizmatikus / Debrecen 1969 Br emlékérem, peremén sorszám (87mm) T:2 / Hungary 1969. Johannes Nagyházy Numismata / Anno Domini MCMLXIX Debrecenienzis Br commemorative medal with serial number on edge. Sign.: Ferenc Jeckel (87mm) C:XF
30974.

Jeckel Ferenc (1950-2012) 1969. "Nagyházi János numizmatikus / Debrecen 1969" Br emlékérem, peremén sorszám (87mm) T:2 / Hungary 1969. "Johannes Nagyházy Numismata / Anno Domini MCMLXIX Debrecenienzis" Br commemorative medal with serial number on edge. Sign.: Ferenc Jeckel (87mm) C:XF

8 000 HUF
Kelemen Kristóf (1922-2001) 1981. MÉE XI. Vándorgyűlése - Sárospatak / A főiskola alapítója: Perényi Péter - Patrónája: Lórántffy Zsuzsanna Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) 1990. MÉE / Magyarország: köztársaság Ag emlékérem tokban (42,5mm) T:2
30975.

Kelemen Kristóf (1922-2001) 1981. "MÉE XI. Vándorgyűlése - Sárospatak / A főiskola alapítója: Perényi Péter - Patrónája: Lórántffy Zsuzsanna" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) 1990. "MÉE / Magyarország: köztársaság" Ag emlékérem tokban (42,5mm) T:2

1 000 HUF
Kelemen Kristóf (1922-2001) 1981. MÉE XI. Vándorgyűlése - Sárospatak / A főiskola alapítója: Perényi Péter - Patrónája: Lórántffy Zsuzsanna Ag emlékérem, bontott és sérült ÁPV tokban (~34,5g/0.640/42,5mm) T:1-  Adamo SP1
30976.

Kelemen Kristóf (1922-2001) 1981. "MÉE XI. Vándorgyűlése - Sárospatak / A főiskola alapítója: Perényi Péter - Patrónája: Lórántffy Zsuzsanna" Ag emlékérem, bontott és sérült ÁPV tokban (~34,5g/0.640/42,5mm) T:1- Adamo SP1

3 600 HUF
9,73
10,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF