Gáspár Ferenc: Vitorlával Ázsia körül. Vámbéry Ármin előszavával. A föld körül IV. kötet. Bp.,1907, Singer és Wolfner, 479+1 p.+29 t.(képmelléklet)+1 t.(kínai névjegy)+1 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, két kijáró táblával, a kínai névjegy kissé szakadozott.
Cormoran német nyelvű sorozat 2 kötete:
Bernd Wiese: Südafrika. Fotók: Christian Heeb.;
Harald R. Fabian-Karl Teuschl: Kanada. Fotók: Harald Mante. München, 1998, C. J. Bucher Verlag. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült a Kanada kötet gerince.
Klaus Hart: Rio de Janeiro. Fotók: Martin Wendler.;
Helmut Freidrich: Grand Canyon. Fotók: Christian Heeb. München, 1998, C. J. Bucher Verlag. Kiadói kartonált papírkötés.
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek(Man and mistery in Asia). Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Breuninger, E(duard): Bilder aus Schwaben Gauen. Stuttgart, 1909, Chr. Scheufele. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói haránt alakú félvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, a gerincen kis sérüléssel.
Franz-Josef Krücker-Jürgen Lotz-Wolfgang Veit: A világ természeti csodái és kultúrkincsei. Délkelet-Ázsia és Ausztrália. Az UNESCO világöröksége. Pécs,1999,Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.