Books: Travelling, Local History

Number of items: 188

Dr. Borovszky Samu (szerk.): Magyarország vármegyéi és városai. Nógrád vármegye. Bp., 1988, Dovin Művészeti Kft. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
15036.

2 000 HUF
Gerő László: Pest-Buda építészete az egyesítéskor, Bp., 1973, Műszaki. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15037.

2 000 HUF
Pál-Antal Sándor: A Székelyföld és városai. Történelmi tanulmányok és közlemények. Marosvásárhely, 2003, Mentor Kiadó. Kiadói papírkötés.
15038.

2 400 HUF
Koszta Nagy István (szerk.): Hargita. 250 térkép és 135 fénykép. Csikszereda, 1997. Kiadói papírkötésben
15039.

1 000 HUF
Pók Judit: Szabolcs vármegye katonai leírása 1782-1785. Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Levéltárának Kiadványai II. Közlemények 7. Nyíregyháza, 1993, Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Levéltára. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
15040.

1 600 HUF
Koncz József: A marosvásárhelyi evangélikus református kollégium története. Különlenyomat a Kollegium 1883-1888. és 1894/1895. iskolai évi értesítőiből. Bp.,1896, Sztujpár István a Református Kollégium betűivel, 774 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, festett lapélekkel.
15041.

3 000 HUF
Tokaj-Hegyaljai album. Kiadja a Tokaj-Hegyaljai Bormívelő Egyesület és Elnöke Báró Vay Miklós. Szerk.: Dr. Szabó József, Török István. Bp.,1984, ÁKV. Magyar, angol, francia és német nyelven. Kiadói félműbőr-kötés. 1867-es Emich Gusztáv kiadvány reprint kiadása.
15042.

5 000 HUF
dr. Komarnicki Gyula: A Magas-Tátra hegyivilága. 1-7. Térkép melléklettel. Bp., 1985. Sport.
15043.

2 000 HUF
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
15044.

1 000 HUF
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XV+ 407 p. + 1 kihajtható térképpel. Számos szövegközti, és egészoldalas rajzzal, ábrával fotóval illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, térkép nélkül.
15045.

1 400 HUF
15
Tadeusz Piotrowski: Viharban, fagyban. Világjárók 182. Bp., 1988, Gondolat. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
15047.

1 600 HUF
15048.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF