Books: Travelling, Local History

Number of items: 183

Rexa Dezső: Margitsziget. Bp., 1940, Officina, 110+1 p.+ 4 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egészoldalas színes táblákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészélvászon-kötés, jó állapotban.
15012.

1 200 HUF
Dienes Adorján: Regélő romok. Rozsnyó,(1940), Sajó-Vidék Könyvkiadóvállalat. II., bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15013.

2 800 HUF
7,57
8,24
A mi utcánk. Csíkszereda lebontott utcáinak emlékére. Csíkszereda, 2003, Csíki Műemlékvédő Egyesület. Gazdag képanyaggal illusztrált és egy kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés.
15014.

2 400 HUF
Szacsvay Imre: Erdélyi utakon. 1-3. köt. Bp., 1988, Kossuth Nyomda. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
15015.

2 000 HUF
15016.

3 600 HUF
9,73
10,59
Megyei monográfiák 2 kötete:  Jeszenszky Ignác: Torontál vármegye gazdasági monográfiája. Különlenyomat a Közgazdasági Szemle 1904. évi május havi füzetéből. Bp.,1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 19 p. Kemény György: Szabolcs vármegye gazdaság-földrajzi monográfiája. Különlenyomat a Közgazdasági Szemle 1913. évi julius-október havi füzetből. Bp.,1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 64 p. Papírkötésben, szakadozott, hiányos borítókkal, javított gerinccel.
15017.

Megyei monográfiák 2 kötete: Jeszenszky Ignác: Torontál vármegye gazdasági monográfiája. Különlenyomat a "Közgazdasági Szemle" 1904. évi május havi füzetéből. Bp.,1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 19 p. Kemény György: Szabolcs vármegye gazdaság-földrajzi monográfiája. Különlenyomat a "Közgazdasági Szemle" 1913. évi julius-október havi füzetből. Bp.,1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 64 p. Papírkötésben, szakadozott, hiányos borítókkal, javított gerinccel.

1 600 HUF
Vinkovits Sándor: Szentendre sziget földrajza. Bp., 1936, Karitasz. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15018.

2 000 HUF
15019.

5 000 HUF
Czébely Lajos: Visk története. Ungvár, 2009,PoliPrint. 2. javított kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
15020.

2 400 HUF
Debreczeny Miklós: Miért szép Budapest? két példánya magyar és német nyelven. hn., é.n.,Debreczeny. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.  A német nyelvű példány bontatlan műanyag zsugorfóliában.
15021.

800 HUF
Szavójai Lajos Amádé: Az Észak csillaga. Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-III. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.) Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kisebb kopásnyomokkal a gerincen és a borítón.
15022.

Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga". Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-III. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.) Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kisebb kopásnyomokkal a gerincen és a borítón.

4 800 HUF
12,97
14,12
Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Ford.: Halász Gyula. Negyven képpel és egy térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),332 p. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, egy lap kijár.
15023.

4 200 HUF
11,35
12,35

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF