Erzsébet királyasszony emlékének. Főszerk.: Gábel Gyula. Bp., 1915, Globus. Díszes, festett vászonkötésben, a kötés belül egy helyen részben elválik, egyébként jó állapotban.
A podmanini Podmaniczky-család oklevéltára. II. kötet: 1510-1537. Közzétette, családtörténeti bevezetéssel, és jegyzetekkel ellátta: Dr. Lukinich Imre. A podmanini és aszódi báró Podmaniczky-család története. V. kötet. Bp.,1939, MTA, (Városi Nyomda, Debrecen),LXXVII+739 p. Kiadói papírkötés.
I. P. Magidovics: A földrajzi felfedezések története. Fordította: Dabis Attila. Bp.,1961, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón apró szakadásokkal.
II. Rákóczi Ferenc vezérlőfejedelem és a szövetkezett rendek 1705. szeptember 20-ikán a szécsényi gyűlésen kiállított szövetséglevele. Hasonmás kiadás. Szerk.: Borovszky Samu. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor, 8 p.+12 sztl. lev.+8 p.Kiadói, pergamen-hatású papírkötésben, a pergamen-hatású papírborító sérült, hiányos, de a kötéstábla ép.
Michael Brett-Werner Forman: A mórok. Az iszlám nyugaton. Fordította Zala Tamás. Bp., 1985, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból I-III. kötet.
I. kötet: Az 1859-ki olasz háború korszaka.
II. kötet: A villafrancai béke után.
III. kötet: A remény és csapások kora 1860-1862.
Bp., 1880-1882, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerincekkel, néhol foltos, a III. kötet 742-743. oldalaknál ceruzás firkával.
Vegyes Széchenyi István témájú könyvtétel, 2 db:
Szentkirályi Elemér: Kalauz Széchenyi István megismeréséhez. Bp.,1987, Országos Műszaki Információs Központ és Könyvtár.
Széchenyi István: Napló. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.