Books: Travelling, Local History

Number of items: 177

Rajczy Mária Melichta nővér: Csepreg irodalmi multja és népköltészeti hagyományai. Bölcsészdoktori értekezés. Sopron, 1943. Szövegközti ábrákkal, térképekkel. 109p. Kiadói papírkötés, könyvtest ragasztása elvált, de jó állapotban
15012.

2 000 HUF
Szabó T. Attila: A kolozsvári becenevek a XVI-XIX. században- Bp.,1968. Akadémiai 102p. Kiadói papírkötésben
15013.

2 000 HUF
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. (címkép)+8+214+2 p.+17 t.+ 1 térkép.; 6+270+2 p. +15 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. A térkép szakadt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kopott borítóval, a II. kötet elülső szennylapján és előzéklapján hiánnyal, egy-két lapon firkával.
15014.

3 000 HUF
15015.

2 000 HUF
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 160 p.+14 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+168 p.+10 t.(kétoldalas, fekete-fehér fotók.) +1 t.(térkép.) Fekete-fehér fotókkal, szövegközti illusztrációkkal, térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, kopott gerinccel, foltos lapszélekkel.
15016.

3 600 HUF
9,73
10,59
Budapest történetének bibliográfiája I-VII. kötet. Bp., 1963-66. FSZEK. Kiadói papír védőborítóval, Minden kötet jó állapotban.
15017.

7 000 HUF
18,92
20,59
Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészégügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Bp., 1935, Országos Magyar Weekend Egyesület, X+16+698+1 p.+ 6 t.(ebből 1 színes)+ 2 kihajtható térkép (az egyik szakadt, a másik kiszakadt.) Első kiadás. Szövegközti képekkel, korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, a végén pár hiányzó lappal.
15018.

1 400 HUF
15019.

2 000 HUF
11
[Borbély Anikó -- Várady Péter Pál:] Erdély magyar templomai: Kalotaszeg. [Bp.], [1991], [Unikornis]. Kartonált papírkötésben, címlapja hiányzik.
15020.

1 000 HUF
15021.

6 000 HUF
15022.

4 000 HUF
Paris und Umgebung. Griebens Reiseführer 21. Berlin, 1926, Grieben. 15. kiadás. Térképekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó kihajtható térkép szakadt.
15023.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF