https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 198

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Lászlóffy Aladár: Házsongárd. Bp., 1989, Helikon Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírborítóban.
15072.

Lászlóffy Aladár: Házsongárd. Bp., 1989, Helikon Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírborítóban.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Szalai György: Kőbánya története. Bp., 1970, Budapest Főváros X. Kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói, kissé szakadozott papír védőborítóban
15073.

Szalai György: Kőbánya története. Bp., 1970, Budapest Főváros X. Kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói, kissé szakadozott papír védőborítóban

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. I. és II. kötet. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze.   A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Steiner Gyula és Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.]  Bp., 1896. Kunossy Vilmos és Fia, 210+2, 96 p. Mind a két kötet rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált.   Kiadói festett, aranyozott, dombornyomásos kiadói haránt alakú egészvászon-kötésben, kopott, kissé foltos borítóval, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, javított kötéssel, néhány foltos lappal, egy lapon (I. kötet, 65/66.) szakadással.
15074.

Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. I. és II. kötet. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Steiner Gyula és Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.] Bp., 1896. Kunossy Vilmos és Fia, 210+2, 96 p. Mind a két kötet rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói festett, aranyozott, dombornyomásos kiadói haránt alakú egészvászon-kötésben, kopott, kissé foltos borítóval, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, javított kötéssel, néhány foltos lappal, egy lapon (I. kötet, 65/66.) szakadással.

 
The item is not available
Starting price:
28 000 HUF
75,68
EUR
,
82,35
USD
Number of bids:
0
Bericht über die Tätigkeit und Verwaltung der Feuerwehr der Stadt Wien vom 1. Jänner 1920 bis 31. dezember 1929. Wien, 1930, Verlage des Gemeinderatspräsidiums,(L. Beck&Sohn-ny.), 330 p.+1 t.(kihajtható térképpel.) Egészoldalas és fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel./Paperbinding, with worn cover, and little bit damaged spine. In German language, with black-and-white photographs.
15075.

Bericht über die Tätigkeit und Verwaltung der Feuerwehr der Stadt Wien vom 1. Jänner 1920 bis 31. dezember 1929. Wien, 1930, Verlage des Gemeinderatspräsidiums,(L. Beck&Sohn-ny.), 330 p.+1 t.(kihajtható térképpel.) Egészoldalas és fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel./Paperbinding, with worn cover, and little bit damaged spine. In German language, with black-and-white photographs.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
0
Budapest áramellátásának története. 1893-1933. Bp. 1934. Budapest Székesfőváros Elektromos Művei. (Bp. Székesfőv. Háziny.) 297 l., 20 t. (15 kihajtható). 249 szövegközti ábrával (ábrák, táblázatok, grafikonok, térképek, fotók, stb.) Aranyozott kiadói vászonkötésben.
15076.

Budapest áramellátásának története. 1893-1933. Bp. 1934. Budapest Székesfőváros Elektromos Művei. (Bp. Székesfőv. Háziny.) 297 l., 20 t. (15 kihajtható). 249 szövegközti ábrával (ábrák, táblázatok, grafikonok, térképek, fotók, stb.) Aranyozott kiadói vászonkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Ruisz Rezső: Budapest Ingavándorforgalma. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIV. évfolyamából. Bp.,(1948),Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 24 p. Kiadói papírkötésben.
15077.

Ruisz Rezső: Budapest Ingavándorforgalma. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIV. évfolyamából. Bp.,(1948),Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 24 p. Kiadói papírkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Dr. Fónyad Dezső: A strázsa alatt. Csízió. Képek Monor multjából. Monor, 1947, Monori Református Egyház Sajtóalapja, (Popper-nyomda), 8 p. Kiadói papírkötés. A szerző által, Dr. Fónyad Dezső (1906-1965) dedikált, dátumozott példány.
15078.

Dr. Fónyad Dezső: A strázsa alatt. Csízió. Képek Monor multjából. Monor, 1947, Monori Református Egyház Sajtóalapja, (Popper-nyomda), 8 p. Kiadói papírkötés. A szerző által, Dr. Fónyad Dezső (1906-1965) dedikált, dátumozott példány.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Gacsári Kiss Sándor: Szolnok - vár főplébánia és vártemplom története. Szolnok, 1990, Szolnok-Vár Római Katolikus Egyházközség,(Kőolajkutató Vállalat Nyomdájában-ny.), 117 p. Papírkötésben.
15079.

Gacsári Kiss Sándor: Szolnok - vár főplébánia és vártemplom története. Szolnok, 1990, Szolnok-Vár Római Katolikus Egyházközség,(Kőolajkutató Vállalat Nyomdájában-ny.), 117 p. Papírkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
0
Vegyes Budapest témájú különlenyomat, 5 db:   1: Dr. Török István: Az öngyilkosságok Budapesten. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIII. évfolyamából, 20 p.  2. Dr. Bódy László: Érvényesülhet-e a főváros szabályrendeletalkotási joga. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIII. évfolyamából, 10 p.  3. Dr. Sághy Ferenc: A budapesti hastífusz-járványhullám visszatérésének okai. Különlenyomat a Városi Szemle XXI. évfolyamából, 14 p. 4. Dr. Miskolczy Ágost: Temető és vandalizmus. Különlenyomat a Városi Szemle XX. évfolyamából, szakadásokkal, 17 p. Bp.,1934-1947,Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötésben. 5. Budapesti képgyűjteményünk. Különlenyomat a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Évkönyvéből. X: kötet. 1962. Bp., 1963, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, 4 p.+12 t. Kiadói papírkötés.
15080.

Vegyes Budapest témájú különlenyomat, 5 db: 1: Dr. Török István: Az öngyilkosságok Budapesten. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIII. évfolyamából, 20 p. 2. Dr. Bódy László: Érvényesülhet-e a főváros szabályrendeletalkotási joga. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIII. évfolyamából, 10 p. 3. Dr. Sághy Ferenc: A budapesti hastífusz-járványhullám visszatérésének okai. Különlenyomat a Városi Szemle XXI. évfolyamából, 14 p. 4. Dr. Miskolczy Ágost: Temető és vandalizmus. Különlenyomat a Városi Szemle XX. évfolyamából, szakadásokkal, 17 p. Bp.,1934-1947,Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötésben. 5. Budapesti képgyűjteményünk. Különlenyomat a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Évkönyvéből. X: kötet. 1962. Bp., 1963, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, 4 p.+12 t. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,73
EUR
,
10,59
USD
Number of bids:
0
Tirol, Natur Kunst Volk Leben - Tiroler Gaststätten. Innsbruck 1927 Tiroler Landesverkehrsamt, Kiadó vászonkötsés, laza fűzéssel, loose binding.
15081.

Tirol, Natur Kunst Volk Leben - Tiroler Gaststätten. Innsbruck 1927 Tiroler Landesverkehrsamt, Kiadó vászonkötsés, laza fűzéssel, loose binding.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Balázs Ferenc: Bejárom a kerek világot 1923-1928 - A rög alatt 1928-1935. Püski Kiadó, 1999
15082.

Balázs Ferenc: Bejárom a kerek világot 1923-1928 - A rög alatt 1928-1935. Püski Kiadó, 1999

 
The item is not available
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
0
Gerő László: Eger. Magyar Műemlékek. Magyar Műemlékek. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban
15083.

Gerő László: Eger. Magyar Műemlékek. Magyar Műemlékek. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment