Szalai György: Kőbánya története. Bp., 1970, Budapest Főváros X. Kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói, kissé szakadozott papír védőborítóban
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. I. és II. kötet. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze.
A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Steiner Gyula és Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.]
Bp., 1896. Kunossy Vilmos és Fia, 210+2, 96 p. Mind a két kötet rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált.
Kiadói festett, aranyozott, dombornyomásos kiadói haránt alakú egészvászon-kötésben, kopott, kissé foltos borítóval, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, javított kötéssel, néhány foltos lappal, egy lapon (I. kötet, 65/66.) szakadással.
Bericht über die Tätigkeit und Verwaltung der Feuerwehr der Stadt Wien vom 1. Jänner 1920 bis 31. dezember 1929. Wien, 1930, Verlage des Gemeinderatspräsidiums,(L. Beck&Sohn-ny.), 330 p.+1 t.(kihajtható térképpel.) Egészoldalas és fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel./Paperbinding, with worn cover, and little bit damaged spine. In German language, with black-and-white photographs.
Ruisz Rezső: Budapest Ingavándorforgalma. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIV. évfolyamából. Bp.,(1948),Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 24 p. Kiadói papírkötésben.
Dr. Fónyad Dezső: A strázsa alatt. Csízió. Képek Monor multjából. Monor, 1947, Monori Református Egyház Sajtóalapja, (Popper-nyomda), 8 p. Kiadói papírkötés. A szerző által, Dr. Fónyad Dezső (1906-1965) dedikált, dátumozott példány.
Gacsári Kiss Sándor: Szolnok - vár főplébánia és vártemplom története. Szolnok, 1990, Szolnok-Vár Római Katolikus Egyházközség,(Kőolajkutató Vállalat Nyomdájában-ny.), 117 p. Papírkötésben.
Vegyes Budapest témájú különlenyomat, 5 db:
1: Dr. Török István: Az öngyilkosságok Budapesten. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIII. évfolyamából, 20 p.
2. Dr. Bódy László: Érvényesülhet-e a főváros szabályrendeletalkotási joga. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIII. évfolyamából, 10 p.
3. Dr. Sághy Ferenc: A budapesti hastífusz-járványhullám visszatérésének okai. Különlenyomat a Városi Szemle XXI. évfolyamából, 14 p.
4. Dr. Miskolczy Ágost: Temető és vandalizmus. Különlenyomat a Városi Szemle XX. évfolyamából, szakadásokkal, 17 p.
Bp.,1934-1947,Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötésben.
5. Budapesti képgyűjteményünk. Különlenyomat a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Évkönyvéből. X: kötet. 1962. Bp., 1963, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, 4 p.+12 t. Kiadói papírkötés.