Budapest Műemlékei I-II. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV., VI. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955-1962, Akadémiai
Kiadó. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó gerincekkel, de egyébként jó állapotban.
Almásy László: Levegőben... homokon... Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 146+2 p.+16 t. (Fekete-fehér fotók.) Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
Losonczi Phőnix. Történeti és szépirodalmi emlékkönyv. Az 1849-diki háborúban földúlt és elpusztított Losoncz város némi fölsegélésére. Szerk. Vahot Imre. I. kötet.
Pest, 1851, Eisenfels és Emich ny. 234p.Tompa Mihály, Gyulai Pál, Nagy Ignácz, Eötvös József, Vas Gereben, Kuthy Lajos, Bajza József, Jókai Mór és mások írásaival. Korabeli aranyozott gerincű vászonkötésben.
Kardos László: Az Őrség népi táplálkozása. h.n., 1982, Őrség Baráti Kör. Kiadói papírkötés. Az 1943-ban megjelent "Magyar Táj- és Népismeret Könyvtára" című sorozat 8. kötet hasonmás kiadása. Megjelent 5000 példányban.
Szendrey István-Nyakas Miklós: Derecske története. Debrecen, 1980, Derecskei Nagyközségi Tanács.
Kiadói papírkötésben, a külső boríték kissé foltos, egyébként jó állapotban.
Gyenesdiás Nagyközség Monográfiája. II. Gyenesdiás természeti képe. Szerk.: Dr. Szabó István. Gyenesdiás, 2008, Gyenesdiás Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.