Vegyes textilgyártással kapcsolatos könyvtétel, 8 db:
Vékássy Alajos: Hurkolt kelmék kötése I. rész. Bp.,1950., Tankönyvkiadó. Félvászon-kötésben.
Dr. Vékássy Alajos: Kötött-hurkolt kelmék geometriai elemzése II. Bp.,1973, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötésben. Megjelent 283 példányban.
Vékássy Alajos-Dániel László-Feleki László: A kelmeszerkezettan alapjai. Bp.,1954, Könnyűipari Kiadó. Kiadói félvászon-kötésben. Megjelent 350 példányban.
Galambos Attila: Fonalgyártó szakmai ismeret 2. Bp.,1983, Műszaki. Kiadói papírkötésben. Megjelent 2000 példányban.
Zoles József-Simó Pál-Apáthy István: Technológia I. (Hurkoló technológia.) Bp., 1973, Műszaki. Kiadói papírkötésben, melléklettel. Megjelent 1540 példányban.
Dr. Havas Ivánné: Hurkolás-technológia I. kötet. Bp., 1976, Statisztikai. Kiadói papírkötésben.
Albert Diebler: Technologie der Rundstrickerei. Berlin, é.n, Konradin. Német nyelven. Kiadói sérült papírkötésben, de belül jó állapotban.
John Chamberlain: Knitting Mathematics and Mechanisms. Leicester,é.n., City of Leicester College of Technology. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Változó állapotban.
Fotó- és filmsorozat tétel, összesen 11 db (fotósorozat 6 db, filmsorozat 5 db):
Raffay Anna-Papp János: Fény-árnyék a keskenyfilmben.; Raffay Anna: Filmezés utazás közben.; Raffay Anna: A keskenyfilm vágása.; Dr. Holló Dénes: Amatőrfilmes kellék ábécé.; Dr. Holló Dénes: A filmvetítés örömei.;Viski László: Diakészítés.; Járai Rudolf: Korszerű nagyítástechnika.; Kun Miklós: A színes fényképezés ábécéje.; Kun Miklós: Tanuló fotóamatőrök könyve.; Morvay György: A filmkép-technika alapjai.; Szemerédy Zoltán: Negatívtechnika amatőröknek.
Bp.,1969-1977, Műszaki. Kiadói papírkötésben, változó állapotban.
Megjelent 1000 példányban.
Vegyes műszaki könyv tétel, 6 db:
Automatika és számítástechnika 1. Összeáll.: Dr. Balázs László, Hajdú Bálin, Máthé Béla.;
Vágó Tibor: Analóg és digitális mérőműszerek.;
Klatsmányi Béla: Televízió-vevőkészülékek vizsgálata méréssel 1.;
Jankó Géza: Elektronikus műszerek kezelése.;
Szenes György: Egyenáramú alapmérések.;
Andrusik Lajosné-Mike Gyula-Rözsavölgyi János: Elektronikus műszerek egységeinek mérése.
Bp.,1995-1999, Műszaki. Kiadói papírkötés.
Dr. Merényi Gábor-Dr. Kocsis József: Korszerű fonástechnológia I. kötet. Bp.,1966, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 233 példányban.
Az egyik szerző, Dr. Merényi Gábor által, Vékássy Alajos (1908-1999) műszaki tudományok doktora, egyetemi professzor részére dedikált példány.