https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Judaica

Number of items: 15

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Smoel Ettinger: A zsidó nép története. A modern kor: a 17. századtól napjainkig. Fordította: Zalotay Melinda, Bányai László. Osiris Tankönyvek. Bp.,2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
17299.
 

Smoel Ettinger: A zsidó nép története. A modern kor: a 17. századtól napjainkig. Fordította: Zalotay Melinda, Bányai László. Osiris Tankönyvek. Bp.,2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
18,75
EUR
,
20,69
USD
Number of bids:
0
Moess Alfréd: Pest megye és Pest-Buda zsidóságának demográfiája. 1749-1846. Scheiber Sándor előszavával. Magyarországi Zsidó Hitközségek Monográfiái. 2. Bp., 1968, Magyar Izraeliták Országos Képviselete, 175+1 p. Kiadói papírkötésben. Megjelent 1000 példányban.
17300.
 

Moess Alfréd: Pest megye és Pest-Buda zsidóságának demográfiája. 1749-1846. Scheiber Sándor előszavával. Magyarországi Zsidó Hitközségek Monográfiái. 2. Bp., 1968, Magyar Izraeliták Országos Képviselete, 175+1 p. Kiadói papírkötésben. Megjelent 1000 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
15,63
EUR
,
17,24
USD
Number of bids:
0
Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: Vida Márton. Bp., 1939, szerzői. Papírkötésben, foltos címlap
17301.
 

Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: Vida Márton. Bp., 1939, szerzői. Papírkötésben, foltos címlap

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
8,75
EUR
,
9,66
USD
Number of bids:
0
Munkácsi Ernő: Miniatúraművészet Itália könyvtáraiban. Héber kódexek. Bp., é. n., Országos Magyar Zsidó Múzeum. Hiányzó gerincű, részben elváló papírkötésben. + Muzeumcafé 57. Judaika.
17302.
 

Munkácsi Ernő: Miniatúraművészet Itália könyvtáraiban. Héber kódexek. Bp., é. n., Országos Magyar Zsidó Múzeum. Hiányzó gerincű, részben elváló papírkötésben. + Muzeumcafé 57. Judaika.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
6,25
EUR
,
6,90
USD
Number of bids:
1
Makai Emil Zsidó költők. Műfordítások Salamon ibn Gabirol, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes ibn Ezra, Ábrahám ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XIXIV. század. Bp., 1895. Singer és Wolfner. 230 p. Korabeli félvászonkötésben.
17303.
 

Makai Emil Zsidó költők. Műfordítások Salamon ibn Gabirol, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes ibn Ezra, Ábrahám ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XIXIV. század. Bp., 1895. Singer és Wolfner. 230 p. Korabeli félvászonkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
12,50
EUR
,
13,79
USD
Number of bids:
0
Christiani Stockii (Christian Stock (1672-1733): Clavis linguae sanctae Veteris Testamentii: aditum aperiens, vocum radices juxta ordinem alphabeticum monstrans, quae deperditae visae sunt, ex lingua chaldaica, syriaca, samaritana, arabica et aethiopica restituens; vocum significationes tum generales, tum speciales, ordine concinno exhibens; tam tironum, quam homiletices et exegeseos cultorum studiis apprime inserviens ac subinde concordantiarum vicem supplens; cum indice vocum, cui accedit breve dictionarum chaldaeo-rabbinicum. (A gerincen: Stockii Lexicon Hebraicum.) Ienae(Jena), 1739, Ioh. Felicem Bielckium, 1 t.+6+1198+50 p. Editio quarta priori emendatior. (Negyedik, javított kiadás.) Héber és latin nyelven. Korabeli pergamen kötésben, festett lapélekkel, modern aranyozott gerincű karton védőtokban, a borítón foltos, kopásnyomok, a két felső sarkán kisebb, és nagyobb sérüléssel. / Christiani Stockii (Christian Stock (1672-1733): Clavis linguae sanctae Veteris Testamentii: aditum aperiens, vocum radices juxta ordinem alphabeticum monstrans, quae deperditae visae sunt, ex lingua chaldaica, syriaca, samaritana, arabica et aethiopica restituens; vocum significationes tum generales, tum speciales, ordine concinno exhibens; tam tironum, quam homiletices et exegeseos cultorum studiis apprime inserviens ac subinde concordantiarum vicem supplens; cum indice vocum, cui accedit breve dictionarum chaldaeo-rabbinicum. (On the spine: Stockii Lexicon Hebraicum.) Ienae(Jena), 1739, Ioh. Felicem Bielckium, 1 t.+6+1198+50 p. Editio quarta priori emendatior. Fourth, corrected edition. Contemporary parchment-binding, with colored page edges, in modern box, with spotty and worn cover, with damages on the upper corner, in Hebrew and Latin languages.
17304.
 

Christiani Stockii (Christian Stock (1672-1733): Clavis linguae sanctae Veteris Testamentii: aditum aperiens, vocum radices juxta ordinem alphabeticum monstrans, quae deperditae visae sunt, ex lingua chaldaica, syriaca, samaritana, arabica et aethiopica restituens; vocum significationes tum generales, tum speciales, ordine concinno exhibens; tam tironum, quam homiletices et exegeseos cultorum studiis apprime inserviens ac subinde concordantiarum vicem supplens; cum indice vocum, cui accedit breve dictionarum chaldaeo-rabbinicum. (A gerincen: Stockii Lexicon Hebraicum.) Ienae(Jena), 1739, Ioh. Felicem Bielckium, 1 t.+6+1198+50 p. Editio quarta priori emendatior. (Negyedik, javított kiadás.) Héber és latin nyelven. Korabeli pergamen kötésben, festett lapélekkel, modern aranyozott gerincű karton védőtokban, a borítón foltos, kopásnyomok, a két felső sarkán kisebb, és nagyobb sérüléssel. / Christiani Stockii (Christian Stock (1672-1733): Clavis linguae sanctae Veteris Testamentii: aditum aperiens, vocum radices juxta ordinem alphabeticum monstrans, quae deperditae visae sunt, ex lingua chaldaica, syriaca, samaritana, arabica et aethiopica restituens; vocum significationes tum generales, tum speciales, ordine concinno exhibens; tam tironum, quam homiletices et exegeseos cultorum studiis apprime inserviens ac subinde concordantiarum vicem supplens; cum indice vocum, cui accedit breve dictionarum chaldaeo-rabbinicum. (On the spine: Stockii Lexicon Hebraicum.) Ienae(Jena), 1739, Ioh. Felicem Bielckium, 1 t.+6+1198+50 p. Editio quarta priori emendatior. Fourth, corrected edition. Contemporary parchment-binding, with colored page edges, in modern box, with spotty and worn cover, with damages on the upper corner, in Hebrew and Latin languages.

 
Sold
Starting price:
15 000 HUF
46,88
EUR
,
51,72
USD
Number of bids:
1
Karády Viktor: Zsidóság, polgárosodás, asszimiláció. Tanulmányok. KonTEXTus könyvek. Bp.,1997,Cserépfalvi. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
17305.
 

Karády Viktor: Zsidóság, polgárosodás, asszimiláció. Tanulmányok. KonTEXTus könyvek. Bp.,1997,Cserépfalvi. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
5,63
EUR
,
6,21
USD
Number of bids:
0
Magyarországi zsinagógák. Főszerk.: Gerő László. Bp., 1989, Műszaki. Kiadói műbőr-kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17306.
 

Magyarországi zsinagógák. Főszerk.: Gerő László. Bp., 1989, Műszaki. Kiadói műbőr-kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
0
A zsidóság. Nagy civilizációk. Fordította: Koroncz Ágnes. Bp., 2010, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés.
17307.
 

A zsidóság. Nagy civilizációk. Fordította: Koroncz Ágnes. Bp., 2010, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,75
EUR
,
4,14
USD
Number of bids:
0
Cholnoky László: Búzakalász. Zsidó tárgyú novellák zsidó kulturális térben. Bp., 2016. Múlt és Jövő Alapítvány, Kiadói kartonálásban.
17308.
 

Cholnoky László: Búzakalász. Zsidó tárgyú novellák zsidó kulturális térben. Bp., 2016. Múlt és Jövő Alapítvány, Kiadói kartonálásban.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
7,50
EUR
,
8,28
USD
Number of bids:
0
Scheiber Sándor: ...és beszéld el fiadnak... Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás fotói. Bp.,1984, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17309.
 

Scheiber Sándor: ...és beszéld el fiadnak... Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás fotói. Bp.,1984, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
0
Zajti Ferenc: Zsidó volt-e Krisztus? A semitizmus és skythizmus nagy harca. Bp.,1999, Gede Testvérek. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17310.
 

Zajti Ferenc: Zsidó volt-e Krisztus? A semitizmus és skythizmus nagy harca. Bp.,1999, Gede Testvérek. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
11,88
EUR
,
13,10
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

361. Auction:
Payment deadline is 24 January

362. Auction:
From 14 to 23 January
Payment deadline is 7 February
Viewing: From 20 to 23 January
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment