Military

Number of items: 18

1914-1918. Koronás Ezüst Érdemkereszt a Vitézségi Érem szalagján karikán jelzett Ag kitüntetés mellszalagon, szintén függesztőkarikán WILHELM KUNZ gyártói jelzéssel, eredeti ETUIS- U. KASSETTENFABRIK IG. BERGMANN WIEN VII dísztokban T:1-  Hungary 1914-1918. Silver Cross of Merit with Crown hallmarked Ag decoration with ribbon, also on suspension ring with WILHELM KUNZ makers mark, in original ETUIS- U. KASSETTENFABRIK IG. BERGMANN WIEN VII case C:XF NMK 223.
31065.

1914-1918. "Koronás Ezüst Érdemkereszt a Vitézségi Érem szalagján" karikán jelzett Ag kitüntetés mellszalagon, szintén függesztőkarikán "WILHELM KUNZ" gyártói jelzéssel, eredeti "ETUIS- U. KASSETTENFABRIK IG. BERGMANN WIEN VII" dísztokban T:1- Hungary 1914-1918. "Silver Cross of Merit with Crown" hallmarked Ag decoration with ribbon, also on suspension ring with "WILHELM KUNZ" makers mark, in original "ETUIS- U. KASSETTENFABRIK IG. BERGMANN WIEN VII" case C:XF NMK 223.

75 000 HUF
233,64
256,85
1918. Sebesültek Érme nem hadieszköztől sérültek számára cink kitüntetés mellszalaggal. Szign.: R. Placht T:2,2- Hungary 1918. Medal for Soldiers Wounded out of Combat zinc decoration with ribbon. Sign.: R. Placht C:XF,VF NMK 329.
31066.

1918. "Sebesültek Érme nem hadieszköztől sérültek számára" cink kitüntetés mellszalaggal. Szign.: R. Placht T:2,2- Hungary 1918. "Medal for Soldiers Wounded out of Combat" zinc decoration with ribbon. Sign.: R. Placht C:XF,VF NMK 329.

1 400 HUF
4,36
4,79
14
~1920-1930. Pilóta jelvény részben zománcozott fém jelvény, hátoldalán MORZSÁNYI gyártói jelzés, letört tű helyett függőleges rögzítőpántok (60x60mm) T:2 hátoldalán forrasztásnyom Hungary ~1920-1930. Pilot badge partially enamelled metal badge with MORZSÁNYI maker mark on reverse, fold prong instead of broken pin (60x60mm) C:XF solder mark on reverse
31067.

~1920-1930. "Pilóta jelvény" részben zománcozott fém jelvény, hátoldalán "MORZSÁNYI" gyártói jelzés, letört tű helyett függőleges rögzítőpántok (60x60mm) T:2 hátoldalán forrasztásnyom Hungary ~1920-1930. "Pilot badge" partially enamelled metal badge with "MORZSÁNYI" maker mark on reverse, fold prong instead of broken pin (60x60mm) C:XF solder mark on reverse

90 000 HUF
280,37
308,22
1938. Felvidéki Emlékérem - II. Rákóczi Ferenc Br emlékérem mellszalag nélkül T:2- Hungary 1938. Commemorative Medal for the Liberation of Upper Hungary bronze medal without ribbon C:VF NMK 427.
31068.

1938. "Felvidéki Emlékérem - II. Rákóczi Ferenc" Br emlékérem mellszalag nélkül T:2- Hungary 1938. "Commemorative Medal for the Liberation of Upper Hungary" bronze medal without ribbon C:VF NMK 427.

1 000 HUF
3,12
3,42
1947. Hadifogoly védnök 1947 zománcozott fém jelvény (12x18mm) T:2- zománchiba,tű hiányzik
31070.

1947. "Hadifogoly védnök 1947" zománcozott fém jelvény (12x18mm) T:2- zománchiba,tű hiányzik

3 200 HUF
9,97
10,96
~1960. M.SZ.H.SZ. zománcozott fém ejtőernyős kitűző (18x40mm) T:2
31071.

~1960. "M.SZ.H.SZ." zománcozott fém ejtőernyős kitűző (18x40mm) T:2

1 400 HUF
4,36
4,79
~1970. Kiváló Határőr aranyozott, zománcozott jelvény, eredeti tokban (45x33mm) T:2
31072.

~1970. "Kiváló Határőr" aranyozott, zománcozott jelvény, eredeti tokban (45x33mm) T:2

4 000 HUF
12,46
13,70
~1970-1980. 7db klf zománcozott és festett fém jelvény a Magyar Néphadsereg fegyvernemeiről T:2
31073.

1 400 HUF
4,36
4,79
DN 3db klf részben festett ejtőernyős jelvény, arany, ezüst és bronz fokozatok (53x42mm) T:2
31074.

8 000 HUF
24,92
27,40
Csehszlovákia ~1960-1970. Kitüntetés katonai kiképzésért, tokban T:2 Czechoslovakia ~1960-1970. Decoration for military training, in case C:XF
31076.

1 200 HUF
3,74
4,11
31077.

13 000 HUF
40,50
44,52
Szovjetunió ~1960-1970. Szovjet Gárda jelvény aranyozott, zománcozott fém jelvény csavaros hátlappal (48x36mm) T:1-,2 Soviet Union ~1960-1970. Badge of the Soviet Guards gilt, enamelled metal badge with screw back (48x36mm) C:AU,XF
31078.

Szovjetunió ~1960-1970. "Szovjet Gárda jelvény" aranyozott, zománcozott fém jelvény csavaros hátlappal (48x36mm) T:1-,2 Soviet Union ~1960-1970. "Badge of the Soviet Guards" gilt, enamelled metal badge with screw back (48x36mm) C:AU,XF

1 200 HUF
3,74
4,11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

356. Auction:
Payment deadline is 1 November

357. Auction:
From 29 October to 7 November
Payment deadline is 15 November
Viewing: From 4 to 7 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.