Books: Military

Number of items: 56

Győri Lajos: A császári és királyi haditengerészet békében és háborúban. Debrecen, 1935. Nagy Károly és Társai. 325 l. 4 sztl. lev. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal. 235 mm. Horthy Miklós előszavával. Korabeli, laza egészvászon kötésben.
16600.

30 000 HUF
93,46
102,74
Vitéz uzsoki Szurmay Sándor báró: A magyar katona a Kárpátokban. Élmények és tapasztalatok a világháborúból. Bp.,1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 239 p.+XX t. Szövegközti térképvázlatokkal, ábrákkal és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben.
16601.

4 000 HUF
12,46
13,70
9
B. Saposnyikov: A hadsereg agya I-III. könyv. Bp.,1970, Honvédelmi Minisztérium. Kiadói félvászon-kötés, az I. kötet kötéstáblái kissé foltosak, deformáltak. Ritka!
16602.

11 000 HUF
34,27
37,67
Nagy Sándor-Dr. Pisztrai László-Tóth József-Dr. Zimonyi István: A magyar katonai ellátó (hadtáp) szolgálat történet. (Az őshazától 1949-ig.) Bp., 1984, Zrínyi, 631 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Kiadói nylon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.  Az egyik szerző, Tóth József dedikációjával.
16604.

3 000 HUF
9,35
10,27
A levente-újonc és a levente-apród szolgálata Bp., 1944, A Leventék Országos Parancsnoksága kiadványa 272+2 p. Kiadói illusztrált papír-kötésben, névbélyegzővel, az utolsó lapon tulajdonosi bejegyzéssel, kissé foltos, javított gerinccel, kötéssel.
16605.

3 000 HUF
9,35
10,27
Gábor Andor: Meghalni jobb. 1917. Az Érdekes Ujság ingyenes húsvéti regénymelléklete. A borítón litografált illusztrációval (MC jelzéssel.) Bp.,1917, Légrády-ny., 48 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötésben.
16606.

1 600 HUF
4,98
5,48
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., é.n. [1928], Franklin. Számos fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal. Átkötött félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, címlaphiánnyal, kissé foltos lapokkal.
16607.

3 000 HUF
9,35
10,27
A magyar katona. Századunk legszebb magyar csatái. Szerk.: Ajtay Endre. Bp., 1944, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. Kopott félvászon kötésben, helyenként kicsit foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.
16608.

4 000 HUF
12,46
13,70
Temesváry Ferenc: Fegyverkincsek, díszfegyverek. Bp., 1982, Helikon - Corvina. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
16609.

800 HUF
2,49
2,74
Lovaglás, hajtás és málhásállatvezetés. A m. kir. honvédségi minisztérium kiadványa. Bp.,1996, Helikon. Az 1937. évi kiadás (Bp., Stádium) reprintje. Papírkötésben, jó állapotban.
16610.

1 000 HUF
3,12
3,42
Szabó Péter - Számvéber Norbert: A keleti hadszíntér és Magyarország 1941-1943. H.n., Puedlo Kiadó. Kiadói kartonált kötés, + Paul Dowswell: A második világháború (internetlinkekkel) Pannon-Literatúra Kft., 2006
16611.

1 000 HUF
3,12
3,42
Für Lajos: Mennyi a sok sírkereszt? Magyarország embervesztesége a második világháborúban. New York, 1987, Püski. Kiadói papírkötés.
16612.

800 HUF
2,49
2,74

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

356. Auction:
Payment deadline is 1 November

357. Auction:
From 29 October to 7 November
Payment deadline is 15 November
Viewing: From 4 to 7 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.