Books: Architecture, Art

Number of items: 124

Öt évszázad mesterművei. Dr. Armand Hammer gyűjteményének kiállítása a Szépművészeti Múzeumban. Bp.,1983, Magvető. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16686.

1 000 HUF
Halász Ottó-Platthy Pál: Acélszerkezetek. Bp.,1995, Nemzeti Tankönyvkiadó. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16687.

1 600 HUF
Katona Imre: A habán kerámia Magyarországon. Bp., 1974, Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
16688.

3 000 HUF
La Caricature Arme de lutte pour la Paix. Edité par le Comité permanent pour la Défense de la Paix de la République Populaire Roumaine. Kiadói papírkötésben, francia nyelven.
16689.

1 600 HUF
1947-1971 Vegyes művészeti, többségében katalógus tétel, 19 db, közte 50-es évekből származó katalógusok: II-III-IV. Magyar Képzőművészeti Kiállítás (Műcsarnok, 1951-1953.),Tavaszi Tárlat (Műcsarnok, 1952), I. Iparművészeti kiállítás (Ernst Múzeum, 1952.) Az utóbbiban Gádor István, Gorka Géza, Gorka Lívia, Kovács Margit és más művészek neveivel. Valamint: Pogány Ö. Gábor: Modern polgári művészet. (Művészet és Valóság, 1947), Garas Klára: A németalföldi polgárság festészete. (Művészet és Valóság, 1947), Az O.M. Szépművészeti Múzeum közleményei 1-3. (1947-1949, magyar és francia nyelven.), Szalóky Sándor kiállítási katalógusa. Miskolci Galéria 1971. A művész által dedikált.
16690.

2 000 HUF
Vegyes művészeti könyvtétel, 3 db:   Lázár Béla: Kis írások nagy művészekről. Tanulmányok. Bp., 1942, Singer és Wolfner, 238+2 p. Kiadói papírkötésben, sérült, szakadt borítóval.   Rodin: Beszélgetések a művészetről. Összegyűjtötte Paul Gsell. A bevezetést írta Pátzay Pál. Fordította: Farkas Zoltán. Bp.,én.,Franklin. Kiadói kopott félvászon-kötésben.  Friedrich Brie: Englishe Rokoko-epik. (1710-1730.) München, 1927, Max Hueber Verlag. Német nyelven. Kiadói papírkötés, felvágatlan, foltos.
16691.

2 000 HUF
Vegyes művészeti könyvtétel, 6 db:   John Raynes: Alakrajz. Emberábrázolás kézikönyve. Fordította: Szalkai Szőke Annamária. Bp.,2007, Replica. Kiadói kartonált papírkötés. + Kovács Bernadett: A festészet története - A reneszánsztól az avantgárd mozgalmakig. Kisújszállás,2010, Pannon-Literatúra Kft. Kiadói kartonált papírkötés. + Hárs Éva-Romváry Ferenc: Modern Hungarian Gallery. Pécs. Bp.,1981, Corvina. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Aradi Nóra: Absztrakt képzőművészet. Esztétikai Kiskönyvtár. Bp.,1964,Kossuth. Kiadói papírkötés, foltos. + Galerie Alte Meister. Staatliche Kunstsammlungen Dresden. Dresden, é.n., Verlag des Kunst. Német nyelven. Kiadói kissé szakadt, kissé foltos papírmappában.
16692.

2 200 HUF
5,95
6,47
Oscar Schürer: Pablo Picasso. Junge Kunst. Berlin-Lepzig, 1927, Klinkhardt&Biermann, 30 p.+20 t. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés. + 27 Werken van Pablo Picasso. (1939-1945.) Brussel, 1946,Connaissance, 12 p.+27 t. Holland nyelven. Kiadói papírkötésben, foltos.
16693.

1 600 HUF
16694.

1 000 HUF
Kolozsváry Marianna: Deim Pál. Bp.,1992, A&A. Kiadói kartonált papírkötés
16695.

1 000 HUF
Kisfaludi Strobl Zsigmond: Emberek és szobrok. Bp., 1969, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
16696.

1 200 HUF
Vegyes művészeti könyv tétel, 4 db:  Közte 3 db katalógus: Dürer emlékkiállítás (1971, Szépűvészeti Múzeum), Szalay Lajos kiállítás (1972, MNG), In memoriam Reich Károly (1990, Miskolc, Mini Galéria.)+Jean Adhémar: Les Caprices de Goya. Paris,1951, Fernand Hazan. Francia nyelven. Kiadói papírkötésben.
16697.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF