Books: Architecture, Art

Number of items: 124

Árkás művek/works. Bp., é.n., Lombos Noymda Kft.-ny. Kiadói kartonált papírkötés. A művész, Árendás József (1946-) által dedikált.
16674.

2 000 HUF
Pigler Antal: Bogdány Jakab. (1660-1724.) Bp.,1941, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum, 31 p.+LVIII t. (Fekete-fehér képtáblák.) Kiadói félvászon-kötés.  A munkácsi Zsidó Gimnázium intézményi bélyegzőjével.
16675.

1 200 HUF
16676.

800 HUF
Vegyes művészeti könyvtétel, 4 db:  Rabinovszky Márius: Daumier. Magyar Művészeti Könyvtár. 19-20. sz. Bp., 1927, Amicus, 28 p. + 12 t. Kiadói papírkötés, foltos, széteső állapotban.   Hekler Antal: Leonardo da Vinci. Napkelet könyvtára. 20-21. Bp.,1927, Magyar Irodalmi Társaság, 1 t.+195+1 p.+XXXIV t. Kiadói papírkötés, szakadozott borítókkal.   A műveltség ábécéje. 3. Róma. Bp.,é.n., Gyarmati és Bősz-ny. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.   Boros Rudolf: Stilisme. [Bp., é.n., Stampfel.] Papírkötésben, a borítóját amatőr módon pótolták, a címlap hiányzik.
16677.

1 200 HUF
16678.

2 000 HUF
Bibliothek DMC. Die Häkelarbeit IIIte Serie. Mülhausen,é.n., Thérese de Dillmont. Német nyelven. Kiadói haránt-alakú félvászon-kötésben, egy lap részben kijár, kissé hiányos címlappal.
16679.

1 400 HUF
16680.

800 HUF
Vegyes könyv tétel, 3 db:   Pogány Ö. Gábor: Id. Markó Károly. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap. Kiadói kopottas félvászon-kötés.  Dávid Katalin: Courbet. Bp., 1953, Képzőművészeti Alap. Kiadói kopottas félvászon-kötés.  Vaszary János kiállítási katalógus. Bp., 1998, Stúdió 2000. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
16681.

800 HUF
Stratil, Karl: Ostseebilder. Der Mensch und die Landschaft. Berlin, 1953, Das Neue Berlin. Foltos, sérült gerincű félvászon kötésben.
16682.

800 HUF
16683.

1 000 HUF
Vegyes könyvtétel, 4 db:   Petrovics Elek: Székely Bertalan jellemrajza. Bp.,1936, Franklin, 30 p. Kiadói szakadt papírkötésben.   Hekler Antal: A magyarországi barokk szobrászat európai helyzete. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből. XXV. kötet. - 5. sz. Bp.,1935, MTA, 24 p.+XII t. Kiadói papírkötésben.   Ernszt Lajos: Hesz János tervezete 1820-ban Magyar Képzőművészeti Akadémia felállítása iránt. Magyar Műtörténeti Adatok I. Bp., 1938, Athenaeum, 14 p. Kiadói szakadt papírkötésben.   Magyar Nemzeti Múzeum Országos Széchényi Könyvtárának címjegyzéke XI. Régi magyar könyvkötések Végh Gyula színes rajzaiban. A Magyar Bibliophil Társaság kiállítása Budapesten, 1936 április havában az Iparművészeti Múzeumban. Bp., 1936, OSzK-Magyar Bibliophil Társaság, 40+4 p.+VIII t. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16684.

2 000 HUF
Lyka Károly: Festészetünk a két világháború között. (1920-1940.) Visszaemlékezések. Bp.,1953, Képzőművészeti Alap. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötésben. Megjelent 3000 példányban.+Magyar művészet Münchenben. 1867-1896. Bp.,1951, Művelt Nép. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
16685.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF