https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 97

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Masini, Vincenzo: Il zolfo. Poema del conte Vincenzo Masini cesenate in tre libri diviso con varie annotazioni scientifiche, ed erudite. Cesena, 1759. Per Gregorio Biasini. 152 p. + 1 térkép + 4 kihajtható tábla. Ritka munka a kén bányászatáról és feldolgozásáról. Korabeli, megviselt papírkötésben. / With 1 map (61x39 cm) and 4 etched fold outs. In damaged paper binding.
16932.
 

Masini, Vincenzo: Il zolfo. Poema del conte Vincenzo Masini cesenate in tre libri diviso con varie annotazioni scientifiche, ed erudite. Cesena, 1759. Per Gregorio Biasini. 152 p. + 1 térkép + 4 kihajtható tábla. Ritka munka a kén bányászatáról és feldolgozásáról. Korabeli, megviselt papírkötésben. / With 1 map (61x39 cm) and 4 etched fold outs. In damaged paper binding.

 
Sold
Starting price:
50 000 HUF
155,28
EUR
,
170,07
USD
Number of bids:
1
Struve Kerestely Ágoston: A gyenge élet meg-hoszszabbításának, és a gyógyíthatatlan nyavalyák húzásának a Mestersége. Fordította, a tehén-kilisekről való tanítással, ,s sok tudósok értelmeivel meg-bővítette Kováts Mihály orvos doktor. I. Asthenogenia, vagy a gyengeség tudománya. Pesten, 1802., Trattner Mihály Betűivel, XXXII+372 [valójában 376] p. Átkötött, szép kivételű műbőr. August Christian Struve (1767-1807) orvos munkájának fordítása, amely a kortárs skót orvos, John Brown (1736-1788) munkája képezi a gerincét és a gyorsan népszerűvé vált brownizmust mutatja be.  Az első két lap részben restaurált, foltos. Eredetileg három kötetben teljes!
16933.
 

Struve Kerestely Ágoston: A' gyenge élet' meg-hoszszabbításának, és a' gyógyíthatatlan nyavalyák' húzásának a' Mestersége. Fordította, a' tehén-kilisekről való tanítással, ,s sok tudósok' értelmeivel meg-bővítette Kováts Mihály orvos doktor. I. Asthenogenia, vagy a' gyengeség tudománya. Pesten, 1802., Trattner Mihály Betűivel, XXXII+372 [valójában 376] p. Átkötött, szép kivételű műbőr. August Christian Struve (1767-1807) orvos munkájának fordítása, amely a kortárs skót orvos, John Brown (1736-1788) munkája képezi a gerincét és a gyorsan népszerűvé vált brownizmust mutatja be. Az első két lap részben restaurált, foltos. Eredetileg három kötetben teljes!

 
Sold
Starting price:
20 000 HUF
62,11
EUR
,
68,03
USD
Number of bids:
2
Weszprémi [István] Stephanus): Succincta medicorum Hungariae et Transilvaniae biographia. 1-2. rész. (egybekötve) Első kiadás!  Lipsiae-Wiennae, 1774-1778. Sommer-Tratnern. [16]+208 p.; [8]+ 221+[7] p. A mű négy kötetben teljes. Példányunk az első kiadásváltozat, melyhez nem készült címkép-metszet. A magyar orvostörténeti irodalom kiemelkedő darabja, a hazai orvostörténet-írás úttörőjének főműve.  Antikizáló kartonálásban. szép állapotban.
16934.
 

Weszprémi [István] Stephanus): Succincta medicorum Hungariae et Transilvaniae biographia. 1-2. rész. (egybekötve) Első kiadás! Lipsiae-Wiennae, 1774-1778. Sommer-Tratnern. [16]+208 p.; [8]+ 221+[7] p. A mű négy kötetben teljes. Példányunk az első kiadásváltozat, melyhez nem készült címkép-metszet. A magyar orvostörténeti irodalom kiemelkedő darabja, a hazai orvostörténet-írás úttörőjének főműve. Antikizáló kartonálásban. szép állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
15 000 HUF
46,58
EUR
,
51,02
USD
Number of bids:
0
Dr. Pisko F. J.: Természettan főgymnasiumok és főreáltanodák számára. Fordította: Aujeszky Lipót. Bp.,1874, Franklin. Javított papírkötésben, a gerincét és a borító hátát pótolták, ceruzás aláhúzásokkal, a borító hátoldalán ceruzás firkával.
16935.
 

Dr. Pisko F. J.: Természettan főgymnasiumok és főreáltanodák számára. Fordította: Aujeszky Lipót. Bp.,1874, Franklin. Javított papírkötésben, a gerincét és a borító hátát pótolták, ceruzás aláhúzásokkal, a borító hátoldalán ceruzás firkával.

 
The item is not available
Starting price:
3 400 HUF
10,56
EUR
,
11,56
USD
Number of bids:
0
Dr. Reichert Róbert-Dr. Zeller Tibor-Dr. Koch Sándor: Ásványhatározó. Népszerű Természettudományi Könyvtár. 10. Bp.,1931, Kir. M. Természettudományi Társulat, (Kir. M. Egyetemi Nyomda.) Kiadói papírkötésben, jó állapotban.  Posztóczky Károly (1882-1963) földbirtokos, meteorológus, csillagász gyűjteményi bélyegzőjével.
16936.
 

Dr. Reichert Róbert-Dr. Zeller Tibor-Dr. Koch Sándor: Ásványhatározó. Népszerű Természettudományi Könyvtár. 10. Bp.,1931, Kir. M. Természettudományi Társulat, (Kir. M. Egyetemi Nyomda.) Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Posztóczky Károly (1882-1963) földbirtokos, meteorológus, csillagász gyűjteményi bélyegzőjével.

 
The item is not available
Starting price:
4 200 HUF
13,04
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Dr. Völgyesi Ferenc: Ember- és állat-hypnosis. (Tekintettel az agy phylo- és ontogenesisére.) Lélek és természettudomány XIX-XX. sz. Bp., 1938, Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötésben, az illusztrált papírboríték szakadozott.
16937.
 

Dr. Völgyesi Ferenc: Ember- és állat-hypnosis. (Tekintettel az agy phylo- és ontogenesisére.) Lélek és természettudomány XIX-XX. sz. Bp., 1938, Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötésben, az illusztrált papírboríték szakadozott.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
5,59
EUR
,
6,12
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

News

Auction buyer's provision: 22%

355. Auction:
Payment deadline is 18 October

356. Auction:
From 8 to 17 October
Payment deadline is 1 November
Viewing: From 14 to 17 October
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment