Wagner, Johann Christoph: Delineatio provinciarum Pannoniae et Imperii Turcici in Oriente. Eine Grundrichtige Beschreibung dess ganzen Aufgangs, sonderlich aber dess Hochlöblichen Königreichs Ungarn, und der ganzen Türkey...durch Johann Christoph Wagner, Noriberg. [1. kötet. Első kiadás.] Augsburg, 1684. J. Koppmayer. címképmetszet hiányzik, 4 sztl. lev. 162 p, 4 sztl. lev. (regiszter). 10 rézmetszetű tábla (43 helyett), közöttük duplaoldalasak. + hozzákötve a mű azonos című, egy évvel később kiadott második része is 9 további metszet tábla, közöttük számos magyar városképpel (mind lefényképezve). A címlap sérült, egy metszet részben pótolt, egy sérült. XIX. századi félbőr kötésben.
Magyarország és a török birodalom gazdagon illusztrált leírása.
Gömör és Kishont törvényesen egyesült vármegyének bányászati monográfiája. Gömör és Borsod vármegyék bányászati és kohászati monográfiája. I. kötet. [Unicus!]
Szerk.: Eisele Gusztáv. Kiadja: Országos Bányászati és Kohászati Egyesület Borsod-Gömöri osztálya. Selmecbánya, 1907, Joerges Ágost özvegye és fia, XVIII+546 p. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban./
Mining monograph of Gömör and Kishont counties. Mining and metallurgical monograph of Gömör and Borsod counties. I. volume. [Unicus!] Edited by: Gustav Eisele. Borsod-Gömör Department of the [Hungarian] National Mining and Metallurgy Association. Banská Štiavnica(Schemnitz), 1907, August Joerges widow and son, XVIII+546 p. With a lot interesting black-and-white photos. Linen-binding, with gilt cover, a little bit worn cover, in Hungarian language, in good condition.
Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Fordította: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat,("Pátria"-ny.), IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet a végénél beillesztve. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel, a térképen a hajtások mentén kis szakadások, ex libris-szel.
Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967): Ex libris Zsók. Klisé, papír, jelzett a klisén, 7x7 cm.
Esztergom műemlékei. 1. rész: Múzeumok, kincstár, könyvtár. (Unicus!) Ortutay Gyula előszavával. Összeállította: Genthon István. A könyvtári részt írta: T. Berkovits Ilona. Magyarország Műemléki Topográfiája. 1. kötet. 1. rész. Szerk: Gerevich Tibor. Bp., 1948, Műemlékek Országos Bizottsága, (Egyetemi Nyomda), VII+387+4 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, a gerincen kopásnyomokkal, az alsó sarkán kis sérüléssel, de egyébként jó állapotban. Ritka!
Dr. Madari Kreybig Lajos: Magyar tájak talajismereti és termeléstechnikai leírása I. rész: Tiszántúl. Bp.,(1944),M. Kir. Földtani Intézet, (Attila-ny.), VIII+221 p. + 8 melléklet (7 táblázat, 1 ábra) + 1 térkép. (1:200.000 léptékű tájegységtérkép.) Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szakadt, egyébként jó állapotban.
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1908, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p. 31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kisebb sérüléssel.
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XV+ 407 p. Számos szövegközti, és egészoldalas rajzzal, ábrával fotóval illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó kihajtható térképpel.
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. képpel és térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 10+214+2;6+270+2 p. Gazdag fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Zádori János: Spanyol út. 1868. Bp., 1869, Athenaeum, 429 p. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel. két lap kissé sérült 425/426., 427/428.), foltos lapokkal.
René Bazin: A Szahara szíve. (Charles de Foucauld.) Bp.,1931, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.
Balogh István: Regeszták Szatmár vármegye jegyzőkönyvéből. 1593. május 1.-1616. augsztus 6. Szabolcs-Szatmár Megyei Levéltár. II. Közlemények 1. Nyíregyháza, 1986, Szabolcs-Szatmár Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. Ritka!