https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 229

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Wagner, Johann Christoph: Delineatio provinciarum Pannoniae et Imperii Turcici in Oriente. Eine Grundrichtige Beschreibung dess ganzen Aufgangs, sonderlich aber dess Hochlöblichen Königreichs Ungarn, und der ganzen Türkey...durch Johann Christoph Wagner, Noriberg. [1. kötet. Első kiadás.] Augsburg, 1684. J. Koppmayer. címképmetszet hiányzik, 4 sztl. lev. 162 p, 4 sztl. lev. (regiszter). 10 rézmetszetű tábla (43 helyett), közöttük duplaoldalasak. + hozzákötve a mű azonos című, egy évvel később kiadott második része is 9 további metszet tábla, közöttük számos magyar városképpel (mind lefényképezve). A címlap sérült, egy metszet részben pótolt, egy sérült. XIX. századi félbőr kötésben.  Magyarország és a török birodalom gazdagon illusztrált leírása.
15000.
 

Wagner, Johann Christoph: Delineatio provinciarum Pannoniae et Imperii Turcici in Oriente. Eine Grundrichtige Beschreibung dess ganzen Aufgangs, sonderlich aber dess Hochlöblichen Königreichs Ungarn, und der ganzen Türkey...durch Johann Christoph Wagner, Noriberg. [1. kötet. Első kiadás.] Augsburg, 1684. J. Koppmayer. címképmetszet hiányzik, 4 sztl. lev. 162 p, 4 sztl. lev. (regiszter). 10 rézmetszetű tábla (43 helyett), közöttük duplaoldalasak. + hozzákötve a mű azonos című, egy évvel később kiadott második része is 9 további metszet tábla, közöttük számos magyar városképpel (mind lefényképezve). A címlap sérült, egy metszet részben pótolt, egy sérült. XIX. századi félbőr kötésben. Magyarország és a török birodalom gazdagon illusztrált leírása.

 
The item is not available
Starting price:
120 000 HUF
397,35
EUR
,
452,83
USD
Number of bids:
0
Gömör és Kishont törvényesen egyesült vármegyének bányászati monográfiája. Gömör és Borsod vármegyék bányászati és kohászati monográfiája. I. kötet. [Unicus!] Szerk.: Eisele Gusztáv. Kiadja: Országos Bányászati és Kohászati Egyesület Borsod-Gömöri osztálya. Selmecbánya, 1907, Joerges Ágost özvegye és fia, XVIII+546 p. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban./ Mining monograph of Gömör and Kishont counties. Mining and metallurgical monograph of Gömör and Borsod counties. I. volume. [Unicus!] Edited by: Gustav Eisele. Borsod-Gömör Department of the [Hungarian] National Mining and Metallurgy Association. Banská Štiavnica(Schemnitz), 1907, August Joerges widow and son, XVIII+546 p. With a lot interesting black-and-white photos. Linen-binding, with gilt cover, a little bit worn cover, in Hungarian language, in good condition.
15001.
 

Gömör és Kishont törvényesen egyesült vármegyének bányászati monográfiája. Gömör és Borsod vármegyék bányászati és kohászati monográfiája. I. kötet. [Unicus!] Szerk.: Eisele Gusztáv. Kiadja: Országos Bányászati és Kohászati Egyesület Borsod-Gömöri osztálya. Selmecbánya, 1907, Joerges Ágost özvegye és fia, XVIII+546 p. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban./ Mining monograph of Gömör and Kishont counties. Mining and metallurgical monograph of Gömör and Borsod counties. I. volume. [Unicus!] Edited by: Gustav Eisele. Borsod-Gömör Department of the [Hungarian] National Mining and Metallurgy Association. Banská Štiavnica(Schemnitz), 1907, August Joerges widow and son, XVIII+546 p. With a lot interesting black-and-white photos. Linen-binding, with gilt cover, a little bit worn cover, in Hungarian language, in good condition.

 
The item is not available
Starting price:
16 000 HUF
52,98
EUR
,
60,38
USD
Number of bids:
0
Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Fordította: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat,(Pátria-ny.), IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet a végénél beillesztve. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel, a térképen a hajtások mentén kis szakadások, ex libris-szel.   Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967): Ex libris Zsók. Klisé, papír, jelzett a klisén, 7x7 cm.
15002.
 

Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Fordította: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat,("Pátria"-ny.), IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet a végénél beillesztve. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel, a térképen a hajtások mentén kis szakadások, ex libris-szel. Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967): Ex libris Zsók. Klisé, papír, jelzett a klisén, 7x7 cm.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
26,49
EUR
,
30,19
USD
Number of bids:
0
Esztergom műemlékei. 1. rész: Múzeumok, kincstár, könyvtár. (Unicus!) Ortutay Gyula előszavával. Összeállította: Genthon István. A könyvtári részt írta: T. Berkovits Ilona. Magyarország Műemléki Topográfiája. 1. kötet. 1. rész. Szerk: Gerevich Tibor. Bp., 1948, Műemlékek Országos Bizottsága, (Egyetemi Nyomda), VII+387+4 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, a gerincen kopásnyomokkal, az alsó sarkán kis sérüléssel, de egyébként jó állapotban. Ritka!
15003.
 

Esztergom műemlékei. 1. rész: Múzeumok, kincstár, könyvtár. (Unicus!) Ortutay Gyula előszavával. Összeállította: Genthon István. A könyvtári részt írta: T. Berkovits Ilona. Magyarország Műemléki Topográfiája. 1. kötet. 1. rész. Szerk: Gerevich Tibor. Bp., 1948, Műemlékek Országos Bizottsága, (Egyetemi Nyomda), VII+387+4 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, a gerincen kopásnyomokkal, az alsó sarkán kis sérüléssel, de egyébként jó állapotban. Ritka!

 
Sold
Starting price:
8 000 HUF
26,49
EUR
,
30,19
USD
Number of bids:
1
Dr. Madari Kreybig Lajos: Magyar tájak talajismereti és termeléstechnikai leírása I. rész: Tiszántúl. Bp.,(1944),M. Kir. Földtani Intézet, (Attila-ny.), VIII+221 p. + 8 melléklet (7 táblázat, 1 ábra) + 1 térkép. (1:200.000 léptékű tájegységtérkép.) Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szakadt, egyébként jó állapotban.
15004.
 

Dr. Madari Kreybig Lajos: Magyar tájak talajismereti és termeléstechnikai leírása I. rész: Tiszántúl. Bp.,(1944),M. Kir. Földtani Intézet, (Attila-ny.), VIII+221 p. + 8 melléklet (7 táblázat, 1 ábra) + 1 térkép. (1:200.000 léptékű tájegységtérkép.) Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szakadt, egyébként jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
26,49
EUR
,
30,19
USD
Number of bids:
0
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1908, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p. 31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kisebb sérüléssel.
15005.
 

Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1908, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p. 31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kisebb sérüléssel.

 
The item is not available
Starting price:
22 000 HUF
72,85
EUR
,
83,02
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

News

Auction buyer's provision: 22%

341. Auction:
Payment deadline is 22 March

342. Auction:
From 12 March to 21 March
Payment deadline is 5 April
Seeing: From 18 to 21 March

 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment