Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 73

Weszprémi [István] Stephanus): Succincta medicorum Hungariae et Transilvaniae biographia. 1-2. rész. (egybekötve) Első kiadás!  Lipsiae-Wiennae, 1774-1778. Sommer-Tratnern. [16]+208 p.; [8]+ 221+[7] p. A mű négy kötetben teljes. Példányunk az első kiadásváltozat, melyhez nem készült címkép-metszet. A magyar orvostörténeti irodalom kiemelkedő darabja, a hazai orvostörténet-írás úttörőjének főműve.  Antikizáló kartonálásban. szép állapotban.
17018.

15 000 HUF
48,39
54,74
Verseghy Ferenc: Lexicon Terminorum Technicorum az az Tudományos Mesterszókönyv. Próbaképpen készítették Némelly Magyarnyelvszeretők. Budánn, 1826. Királyi Magyar Universitás. XXIV. 520 l. Címlap pausszal javítva. Korabeli egészvászon kötésben.
17019.

10 000 HUF
32,26
36,50
Magyar gyógyszerkönyv. Pharmacopoea Hungarica. Második kiadás. Bp., 1888, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, sérült lapokkal, kopottas állapotban + Dr. Moldoványi István: Kommentár a Magyar gyógyszerkönyv második kiadásának függelékéhez. Bp., 1896, Gyógyszerészi Hetilap. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
17020.

8 000 HUF
25,81
29,20
17
J(ules) Michelet: A tenger. Fordította: Lövei Klára. Pest, 1868, Emich Gusztáv, 2 t.(Michelet levélének másolata, Michelet litografált arcképe (címkép))+4+368+1 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, Dr. Vrabély Ármánd (1864-1939) bölcseleti doktor, író, újságíró, minisztériumi segédtitkár saját kezű tulajdonosi névbejegyzésével, és tulajdonosi névbélyegzőjével.
17021.

3 000 HUF
9,68
10,95
Királyi Magyar Természettudományi Társulat könyvsorozatának 7 kötete:  Nauwelaerts L.: Harc a petróleumért.  Dr. Lengyel Béla: Világhódító ipari anyagok.  Miall Stephen-Miall Laurence Mackenzie: Anyag és élet. Talman Charles Fitzhugh: A levegő birodalma.  Garbedian H. Gordon: A természettudomány legújabb állomásai.  Beebe William: Félmérföldnyire a tenger színe alatt.  Karlson Paul: A gépmadár. Bp.,1937 -1939, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói fekete egészvászon-kötés, jó állapotban.
17022.

3 200 HUF
10,32
11,68
17023.

2 200 HUF
7,10
8,03

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

349. Auction:
Payment deadline is 19 July

350. Auction:
From 9 to 18 July
Payment deadline is 2 August
Seeing: From 15 to 18 July

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.