Books: Architecture, Art

Number of items: 149

Ney Béla, pilisi: A magyar Országház. Steindl Imre alkotása. A magyar királyi kormány megbízásából Steinbausz László, Bayer Béla, Lázár Imre, és Santhó István közreműködésével írta és szerkesztette pilisi Ney Béla. Das ungarische Parlamentshaus von Emerich Steindl Le palais du Parlement hongrois oeuvre dEméric Steindl. Bp., [1904], Divald Károly,(Stephaneum Nyomda Rt.-ny.),  4 p.+1 t.(díszcímlap)+4 p.+46+2+62 t. (műmellékletek, ebből 10 kétlapos, 8 színes.) Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. A fénynyomatok, kromotípiák, fotolitografiák, autotipklisék, és a fényképfelvételek Divald Károly műintézetében készültek. A szöveget és az autotipiai kliséket a Stephaneum Nyomda Rt. nyomta. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Három nyelvű, magyar, német, és francia nyelvű, a Parlament átadására készült, igen ritka, monumentális díszkiadás. Kiadói gazdagon díszített aranyozott, festett, dombornyomású félbőr-díszkötésben, a borítón kopásnyomokkal, és kisebb foltokkal, a borító sarkai, és a gerinc alja erősen kopott, kissé sérült, egy lapon szakadás, 60x45 cm.
16642.

Ney Béla, pilisi: A magyar Országház. Steindl Imre alkotása. A magyar királyi kormány megbízásából Steinbausz László, Bayer Béla, Lázár Imre, és Santhó István közreműködésével írta és szerkesztette pilisi Ney Béla. Das ungarische Parlamentshaus von Emerich Steindl Le palais du Parlement hongrois oeuvre d'Eméric Steindl. Bp., [1904], Divald Károly,(Stephaneum Nyomda Rt.-ny.), 4 p.+1 t.(díszcímlap)+4 p.+46+2+62 t. (műmellékletek, ebből 10 kétlapos, 8 színes.) Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. A fénynyomatok, kromotípiák, fotolitografiák, autotipklisék, és a fényképfelvételek Divald Károly műintézetében készültek. A szöveget és az autotipiai kliséket a Stephaneum Nyomda Rt. nyomta. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Három nyelvű, magyar, német, és francia nyelvű, a Parlament átadására készült, igen ritka, monumentális díszkiadás. Kiadói gazdagon díszített aranyozott, festett, dombornyomású félbőr-díszkötésben, a borítón kopásnyomokkal, és kisebb foltokkal, a borító sarkai, és a gerinc alja erősen kopott, kissé sérült, egy lapon szakadás, 60x45 cm.

100 000 HUF
270,27
294,12
17
Derkovits Gyula: 1514. 11 fametszet. Bp., 1936, Gondolat. Kissé foltos papír mappában, teljes!
16643.

30 000 HUF
81,08
88,24
Jaschik Álmos tervezőiskolája I-II. kötet. Válogatta, szerkesztette, a bevezető tanulmányt és a beszélgetéseket felvetette: Mezei Ottó. A haza szabadiskolák (mühelyek) multjából. II. Bp.,1980, Népművelési Intézet, 1 t.(címkép)+191+1 t.(címkép)+111+3 p. +38 t. (Fekete-fehér képmellékletek. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
16644.

5 000 HUF
Építészek naptára. 1908. Szerk.: Palóczi Antal. XII. évf. Bp.,1908, Vállalkozók Közlönye. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopottas borítóval, egy-két lapon korabeli jegyzettel.
16645.

3 000 HUF
Fábián Sándor: Magyar art deco kerámiák. Válogatás a magyarországi kerámiaművészet magángyűjteményekben lévő 1900-1945 közötti alkotásaiból. Bp., 2006. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
16646.

6 500 HUF
17,57
19,12
Balla Gabriella: Holics, Tata és Buda kerámiaművészete a 18. században. Bp., Novella. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
16647.

5 000 HUF
Művészet. Szerk.: Lyka Károly. V. évfolyam. Országos Magyar Képzőművészeti Társálat.  Budapest, 1906, Singer és Wolfner, 432 p.+VIII (műmellékletek) t. Kiadói egészvászon kötés, a gerincen sérülés, javítás nyomaival.   Lyka Károly, Divald Kornél, Lechner Ödön, Lándor Tivadar, és mások tanulmányaival, közte Lándor Tivadar: In memoriam Zichy Mihály írásával.   Számos szövegközti, és egészoldalas illusztrációval, többek között Rippl-Rónai József, Zichy Mihály, Vaszary János és mások illusztrációival.
16648.

8 000 HUF
Ruzicskay György: Szerelemkereső. Száznyolc eredeti algráfia. Rajzolta és irta: - -. 1985, Békés Megyei Tanács V.B. Művelődési Osztálya,(Kner Nyomda-ny.) Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, kopott gerinccel. A művész, Ruzicskay György (1896-1993) által Hegedűs Géza (1912-1999) háromszoros József Attila-díjas író, költő, újságíró, kritikus, egyetemi tanár és felesége részére dedikált példány.
16649.

3 400 HUF
9,19
10,00
Kós Károly emlékezete. Születésének 100. évfordulójára. Szerk.: Sas Péter. Szentendre, 1984, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága - Pest Megyei Művelődési Központ és Könyvtár. Vászonkötésben, jó állapotban. Számozott példány, 3 aláírás
16650.

3 000 HUF
1930 Magyar Iparművészet. Szerk.: Szablya-Frischauf Ferenc. XXXII. évf. 1930. 10. sz. Bp., Országos Magyar Iparművészeti Társulat, 4+217-264 p. Kiadói papírkötés, a borítón szakadással. A magyar fametszetről szóló tematikus szám: Rosner Károly: A magyar fametszet két évtizede. Gazdag képanyaggal, számos fametszettel illusztrált. Közte: Kozma Lajos, Molnár C. Pál, Fáy Dezső, Végh Gusztáv, Kolozsvári Sándor, Divéky József, Jaschik Álmos, Gara Arnold, Kaesz Gyula, Dallos Hanna...stb. Ritka!
16651.

2 000 HUF
1897 The Studio an Illustrated Magazine- of Fine & Applied Art. Volume XI., 8+ 280 p. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés. Angol nyelvű művészeti folyóirat, számos érdekes írással, egészoldalas fekete-fehér, és részben színes táblákkal, gazdag szövegközti képanyaggal illusztrálva. Közte: Mabel Dearmer (182-1915): Pierot and pierette, litográfia, 28x19 cm. Jó állapotban.  /1897 The Studio an Illustrated Magazine- of Fine & Applied Art. Volume XI.,8+280 p. With many interesting writings, and lot of photos. Linen-binding, with little bit worn cover. With Mabel Dearmer (182-1915): Pierot and pierette, litography, 28x19 cm. In English language. In good condition.
16652.

3 000 HUF
Greg DArc. Gregor Gáll sculptures. Hász András fotóival. Herceghalom, 2006, S.A.B. Bt. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A művész által dedikált.
16653.

Greg D'Arc. Gregor Gáll sculptures. Hász András fotóival. Herceghalom, 2006, S.A.B. Bt. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A művész által dedikált.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF