Books: Travelling, Local History

Number of items: 233

Ida Hurst: Világjáró gépírókisasszony. Fordította: Benedek Marcellné. Bp.,1937,Dante, 277+1 p.+ 5 t.(Fekete-fehér fotókkal.) Kiadói papírkötés.
15523.

1 000 HUF
Vegyes helytörténeti könyvtétel, 11 db:  Szombathy Viktor: Dunakanyar. Szentendre, 1963,Pest Megyei Idegenforgalmi Hivatal.+Sztálinváros. Bp.,1958, Corvina. Angol nyelven.+Pethő Tibor: Hévíz és környéke. Bp.,é.n., Panoráma.+Szövényi István: Kőszeg. Szombathely,é.n., Vas Megyei Idegenforgalmi Hivatal.+La Hongrie DAujourdhui. Bp.,1961, Pannonia. Francia nyelven. +4 db Szentendrével kapcsolatos kiadvány és prospektus.+2 db további prospektus.
15524.

Vegyes helytörténeti könyvtétel, 11 db: Szombathy Viktor: Dunakanyar. Szentendre, 1963,Pest Megyei Idegenforgalmi Hivatal.+Sztálinváros. Bp.,1958, Corvina. Angol nyelven.+Pethő Tibor: Hévíz és környéke. Bp.,é.n., Panoráma.+Szövényi István: Kőszeg. Szombathely,é.n., Vas Megyei Idegenforgalmi Hivatal.+La Hongrie D'Aujourd'hui. Bp.,1961, Pannonia. Francia nyelven. +4 db Szentendrével kapcsolatos kiadvány és prospektus.+2 db további prospektus.

1 200 HUF
7 db, magyar városokat bemutató útikönyv. Pécs, Sopron, Mátra, Eger, Veszprém, Szentendre, Visegrád.
15526.

2 000 HUF
10 db magyar és külföldi helyekről szóló útikönyv: Panoráma útikönyvek és más kiadások
15527.

2 000 HUF
Vegyes könyvtétel, Sopron témában, 3 db:  Csatkay Endre: Sopron. Magyar Műemlékek. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói kopott félvászon-kötés. +Szerencsés János-Dávid Ferenc: Sopron. Bp.,1980, Corvina. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés. Ex Libris Dr. Horváth Aurél. +Sopron. Patikamúzeum. Szerk.: Rappai Zsuzsa. Bp., 1982, Tájak-Korok-Múzeumok,(Veszprémi Nyomda) Kiadói papírkötés.
15530.

1 800 HUF
15531.

1 200 HUF
Féja Géza: Viharsarok. Az Alsó Tiszavidék földje és népe. Magyarország felfedezése. Szerk: Sárközi György. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben, a 174-185. oldalak között sérült lapokkal.
15532.

800 HUF
Ungarische Kulturstätten - Foyers intellectuels en hongrie - Hungarian educational institutions - Centri di cultura in ungheria. Bp.,é.n., Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. Négy nyelven (német, francia, angol, olasz). Átkötött modern egészvászon-kötés. Rengeteg fekete-fehér fotóval.
15533.

1 200 HUF
Richard Halliburton: Varázscsizmában a Föld körül. Bp., é.n. Tolnai. Kiadói papírkötésben.
15534.

800 HUF
Szombathy Viktor: Száll a rege várról várra. Szlovákiai vármondák. Pozsony-Budapest, 1986, Madách-Móra. Kiadói egészvászon, kiadói papírborítóban.
15535.

1 200 HUF
Meződy-Z. Szabó: Sopron: Egy város évszázadai. Bp., é.n. Révai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
15536.

800 HUF
15538.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF