Kosztolányi Dezső: Ábécé. Sajtó alá rendezte és bevezetőt írta Illyés Gyula. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei V. kötet. Bp.,(1942), Nyugat. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
René Maran: Batuala. Néger regény. Fordította: Kosztolányi Dezső. Bp., é.n., Légrády, 163 p. Átkötött egészvászon-kötés, a borító kissé kopott, kissé foltos, az utolsó két lap részben kijár, az első pár lap foltos.
A magyar kereskedő könyve I-II, IV. kötet. (A III. kötet hiányzik.) Szerk: Dr. Schack Béla. A kereskedelmi tudnivalók enciklopédiája. Kereskedők, pénzintézeti tisztviselők, iparosok, bírák, ügyvédek és hivatalnokok számára. Bp., 1907-1911, Révai. Átkötött modern egészvászon-kötésben, az átkötést leszámítva jó állapotban.
Révai Nagy Lexikona I-XIX.+XXI. kötet. Bp.-Szekszárd, 1989-1996, Szépirodalmi Kiadó-Babits Könyvkiadó. Hasonmás kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. A XX. kötet hiányzik. Jó állapotban.
Katona József: Bánk Bán. Dráma öt szakaszban. Magyar Remekírók. Gyémánt-kiadás VII. Bp., 1892. Franklin. Nyolcadik kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel.