Farkas Imre: Legszebb versei. Bp.,1931, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon-kötésben, foltos borítóval, szakadozott, javított elülső szennylappal, három beragasztott cikkel. A szerző, Farkas Imre (1879-1976) költő, operettíró, zeneszerző által dedikált példány.
Gárdonyi Géza: Karácsonyi álom. Bp., 1902, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, Wolfner-kötés, kis sérüléssel a gerincen.
Jókai Mór: Egy magyar nábob. Képes díszkiadás. Goró Lajos hatvankét szövegrajzával, és nyolc aquarelljével.Bp., 1894, Athenaeum, 1 t.+XII+500+2 p.+ 8 t. Korabeli félbőr-kötés, megviselt állapotban, kopott borítóval, sérült, kopott, javított gerinccel, foltos lapokkal, néhány lap firkált, a szennylapok hiányoznak.
Veres Péter: Parasztsors, magyar sors. Magyar Társadalomtudományi Könyvtár 1. Bp., én., Magyar Élet, (K. J. Nyomda-ny.),84+12 p. Kiadói papírkötés, szakadozott gerinccel.
Veres Péter: Az alföld parasztsága. Bp.,(1939), Magyar Élet, ("Jövő"-ny.), 89+7 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, szakadt borítóval.
Kölcsey Ferenc válogatott munkái. Bevezetéssel ellátta Jancsó Benedek. Remekírók Képes Könyvtára. Bp.,(1903),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 1 t.+XXIV+327 p. Korabeli átkötött félbőr-kötés, volt könyvtári példány, kopott gerinccel és borítóval, az elülső kötéstábla kötése kissé sérült, bejegyzésekkel.
Dóczy Jenő - Földessy Gyula: Ady-Múzeum I-II. kötet. Bp., Athenaeum. + Hatvany Lajos: Szerelem könyve II. Ady és Léda. Ady világa. Wien, Pegasus-Verlag. Kiadói papírkötés, kötetenként változó állapotban.