Books: History

Number of items: 171

A Kuun-kódex I-II. kötet. Sajtó alá rendezte, az előszót írta és a jegyzeteket összeállította Varga Imre. Bibliotheca Historica. Bp.,1979, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói karton tokban. Jó állapotban.
15851.

1 000 HUF
10
Dr. Kalmár Antal: - - könyve. Beksics Gusztáv történet- és közjogírása című elkobozott küönyv második kiadása. Bp.,1903, Rényi Károly, 395 p. Átkötött papírkötésben, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, a borító kopott, foltos, hat lap kijár, két lap fűzése laza, részben kijár, hiányos.   A könyv első kiadását elkobozták, és szerzője felségsértés miatt hat havi börtönbüntetést kapott.
15852.

2 000 HUF
1942 Friedrich Endre: Gróf Batthyány Lajos utolsó napjai. Különlenyomat a Századok 1927. évi IV-VI. számából. Bp.,1921, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 38 p. Papírkötés, szakadozott lapokkal, kissé hiányos borítóval, kissé viseltes állapotban.
15853.

800 HUF
Sasfészek Obersalzberg. Történelmi háttérrel. Verlag Fabritius. Színes kihajtható melléklettel. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
15854.

2 000 HUF
Szekfű Gyula: Három nemzedék és ami utána következik. Bp., é.n. (1934), Királyi Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötés.
15855.

1 600 HUF
Kármentő Éva: Muszter. Kis magyar család- és filmtörténet a vágóasztal mellől. Bp.,2017, Múlt és Jövő. Kiadói papírkötés.
15856.

2 200 HUF
5,95
6,47
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második, bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, kopott gerincekkel, de belül jó állapotban.
15857.

16 000 HUF
43,24
47,06
Katona Imre: Parasztságunk életének átalakulása. Gyulai Erkel Ferenc Múzeum kiadványai. Gyula, 1962, Erkel Ferenc Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerző által dedikált.
15858.

1 000 HUF
15859.

1 000 HUF
15860.

800 HUF
A Magyar Demokrata Fórum programja. 1989. október. Szerk.: Kulin Ferenc. Bp.,1989, Zeneműnyomda-ny. Kiadói papírkötés.
15861.

1 000 HUF
[Hunyady Sándor]: A Vígszínház negyven éve. [Bp., 1936,Athenaeum-ny.], 68 p. Átkötött papírkötésben.
15862.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF