1867 Erdőd, gróf nagykárolyi Károlyi Alajos (1825-1889) diplomata, politikus, koppenhágai, berlini és londoni nagykövethez írt nyugdíjazási kérelem, 1867. július 14.
1872 Viola Imre: Szabad királyi Pest város tekintetes közgyűléséhez írt a városi vízvezetéki mű vizsgálatára kőzgyülésileg kiküldött bizottmány jelentése, 29+2 p.
1877 magyarzsákodi Hegedüs Sándor ügyvéd, magyarzsákodi Hegedüs Sándor (1847-1906) újságíró, politikus, későbbi miniszter apjának, Jókay Jolán férje apjának halotti anyakönyvi kivonata, a kolozsvári református egyház által kiállítva, Szász Gerő (1831-1904) református esperes-lelkész aláírásával, 50 kr. okmánybélyeggel
1886 báró Dóczy Lajos (1845-1918) újságíró, költő, Andrássy Gyula miniszterelnök fogalmazója, esküvőjére kapott gratuláló levelek és táviratok gyűjteménye. 92 oldalon. aranyozott egészvászon kötésű könyvben. 25x32 cm + hozzá: György József: Dóczi Lajos. Bp., 1932. 62p. (fűzött papírkötés, elvált borító, felvágatlan)
cca 1888 dr. nemes Grosschmid Géza (1872-1934) királyi közjegyző, a kassai jogászkamara elnöke, csehszlovák szenátor és Márai Sándor apjának gyermekkori emlékkönyve családi és rokoni bejegyzésekkel. Egészbőr kötés. Lapok kijárnak.
1889 Richard Fallenböck (1859-1891) osztrák festő Párizsban, röviddel halála előtt saját kézzel írt és aláírt levele Carl Peyfuss (1865-1932) osztrák festőnek, amelyben elnézését kéri, hogy nem tud elmenni a kirándulásra, mivel professzor Gallandhoz kell mennie, 3p
Széher Mihály (1817-1889): ügyvéd, királyi tanácsos. pesti képviselő 1877-es címeres levelének 1890. évi hivatalos másolata, valamint az évben kelt, a törvényes örökösöket megállapító hivatalos bizonyítvány.
1890-1901 Széher Mihály (1817-1889) ügyvéd, királyi tanácsos, pesti képviselő 1877-es címeres levelének 1890. évi hivatalos német nyelvű másolata, 50 kr. okmánbélyeggel.+dr. szalóki Navratil Imre (1833-1919) orvos, füll-orr gégész, egyetemi tanár nemesi lajstromba vételi hataráozata