https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Social sciences

Number of items: 65

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Magyar néprajzi bibliográfia. 2003-2004. Szerk.: Mészáros Borbéla. Fordította: Mente Éva. Bp.,2008, Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés.
17021.

Magyar néprajzi bibliográfia. 2003-2004. Szerk.: Mészáros Borbéla. Fordította: Mente Éva. Bp.,2008, Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Lester F. Ward: A haladás lelki tényezői. Fordította: Dr. Dienes Valéria. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói kopottas egészvászon-kötés.
17022.

Lester F. Ward: A haladás lelki tényezői. Fordította: Dr. Dienes Valéria. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói kopottas egészvászon-kötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
Balás Károly: A jövedelemeloszlás főágai a kapitalizmus korában. Fejezetek a politikai gazdaságtan köréből. Első rész. Bp., 1913, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. Korabeli egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a címlap javított, a hátsó kötéstáblán, és a lapok egy részének alsó részén golyó ütötte sérülésekkel, de a szöveg épp és teljes. Első kiadás. Ritka.
17023.

Balás Károly: A jövedelemeloszlás főágai a kapitalizmus korában. Fejezetek a politikai gazdaságtan köréből. Első rész. Bp., 1913, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. Korabeli egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a címlap javított, a hátsó kötéstáblán, és a lapok egy részének alsó részén golyó ütötte sérülésekkel, de a szöveg épp és teljes. Első kiadás. Ritka.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
A Szociológiai Könyvtár 4 kötete: Feliz La Dantec: a biológiai filozófia elemei. H. Leopold Lajos: A presztízs; Kropotkin: A kölcsönös segítség, mint természettörvény. Daniel Arnold: Föld és társadalom. Bp., 1905-1908 Athenaeum. Egészvászon sorozatkötésben.
17024.

A Szociológiai Könyvtár 4 kötete: Feliz La Dantec: a biológiai filozófia elemei. H. Leopold Lajos: A presztízs; Kropotkin: A kölcsönös segítség, mint természettörvény. Daniel Arnold: Föld és társadalom. Bp., 1905-1908 Athenaeum. Egészvászon sorozatkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,32
EUR
,
4,71
USD
Number of bids:
0
Balassa Iván-Ortutay Gyula: Magyar néprajz. Bp., 1979. Corvina. Egészvászon kötésben, szakadt papír védőborítóval.
17025.

Balassa Iván-Ortutay Gyula: Magyar néprajz. Bp., 1979. Corvina. Egészvászon kötésben, szakadt papír védőborítóval.

 
Sold
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
12
Arthur Schopenhauer: Az akarat szabadságáról. Fordította és magyarázatokkal ellátta: Kelen Ferenc. Filozófiai Írók Tára+Erdélyi János: A bölcsészet Magyarországon. Erdélyi János bölcsészeti dolgozatai. Filozófiai Írók Tára. (Egybekötve.) Bp., 1885-1903, Franklin, 125+3+VIII+156 p. Korabeli egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított gerinccel, ceruzás bejelölésekkel.
17026.

Arthur Schopenhauer: Az akarat szabadságáról. Fordította és magyarázatokkal ellátta: Kelen Ferenc. Filozófiai Írók Tára+Erdélyi János: A bölcsészet Magyarországon. Erdélyi János bölcsészeti dolgozatai. Filozófiai Írók Tára. (Egybekötve.) Bp., 1885-1903, Franklin, 125+3+VIII+156 p. Korabeli egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított gerinccel, ceruzás bejelölésekkel.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
Zoltán József: Népi szórakozások a reformkori Pest-Budán. (Az 1959-ben készült tanulmány első kiadása.) Gaal György A tudós palótz avagy Furkáts Tamásnak Mónosbélbe lakó sógor-urához irtt levelei. /1-6. köt./ (Az 1803-1804-ben megjelent mű hasonmás kiadása) Budapest, 1975, készült a FSZEK Budapest Gyűjteményének gondozásában, 1000 példányban, fekete fehér képekkel, papírkötésben
17027.

Zoltán József: Népi szórakozások a reformkori Pest-Budán. (Az 1959-ben készült tanulmány első kiadása.) Gaal György A tudós palótz avagy Furkáts Tamásnak Mónosbélbe lakó sógor-urához irtt levelei. /1-6. köt./ (Az 1803-1804-ben megjelent mű hasonmás kiadása) Budapest, 1975, készült a FSZEK Budapest Gyűjteményének gondozásában, 1000 példányban, fekete fehér képekkel, papírkötésben

 
The item is not available
Starting price:
2 200 HUF
5,95
EUR
,
6,47
USD
Number of bids:
0
Pugin Leo: Franczia nyelv rendszeres tankönyve.(Franczia-magyar és magyar-franczia szótárral.) I. kötet. A polgári iskolák és középtanodák számára. Bp., 1876, Eggenberger (Hoffmann és Molnár), VII+324 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, a borítója részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
17028.

Pugin Leo: Franczia nyelv rendszeres tankönyve.(Franczia-magyar és magyar-franczia szótárral.) I. kötet. A polgári iskolák és középtanodák számára. Bp., 1876, Eggenberger (Hoffmann és Molnár), VII+324 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, a borítója részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
Dr. Bihari Péter: Egyetemes és részleges eszthetika. Bp., 1886. Pfeifer Ferdinánd. Lavotta Rezső (1876-1962) karmester zeneszerző tulajdonosi bélyegzésével. Félvászon kötésben.
17029.

Dr. Bihari Péter: Egyetemes és részleges eszthetika. Bp., 1886. Pfeifer Ferdinánd. Lavotta Rezső (1876-1962) karmester zeneszerző tulajdonosi bélyegzésével. Félvászon kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,32
EUR
,
4,71
USD
Number of bids:
0
Zugor István: Magyar-holland szótár. Hongaars-Nederlands Woordenboek. Bp.,1979, Terra. Kiadói egészvászon-kötés.
17030.

Zugor István: Magyar-holland szótár. Hongaars-Nederlands Woordenboek. Bp.,1979, Terra. Kiadói egészvászon-kötés.

 
The item is not available
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
0
Major Róbert: A világgazdaság kis enciklopédiája. Bp., 1941, Renaissance. Kiadói papírkötés, kiadói kissé viseltes papír védőborítóban.
17031.

Major Róbert: A világgazdaság kis enciklopédiája. Bp., 1941, Renaissance. Kiadói papírkötés, kiadói kissé viseltes papír védőborítóban.

 
The item is not available
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
0
Latin-magyar szótár. Szerk.: Györkössy Alajos. Bp., 1978, Akadémiai. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
17032.

Latin-magyar szótár. Szerk.: Györkössy Alajos. Bp., 1978, Akadémiai. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.

 
Sold
Starting price:
1 400 HUF
3,78
EUR
,
4,12
USD
Number of bids:
1

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment