Books: Architecture, Art

Number of items: 194

Molnár Imre: A magyar muzsika könyve. Bp., 1936, Merkantil-Nyomda. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
16692.

1 200 HUF
Banner Zoltán: Erdélyi magyar művészet a XX. században. Bp., 1990, Képzőművészeti Kiadó. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
16693.

1 400 HUF
Vasari Giorgio: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete. Bp., 1978, Helikon, 711 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16694.

1 000 HUF
Kontha Sándor: Ferenczy Béni. Bp.,1981, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.
16695.

800 HUF
1959-1980 A Műcsarnok 5 db kiállítási katalógusa:  Domanovszky Endre (1959), Kilencek (1968), Barcsay Jenő - A szentendrei mozaik (1970), Paul Klee (1976), Szabó Vladimir (1980). Változó állapotban.
16696.

1 000 HUF
1954-2006 Ernst Múzeum kiállítási katalógusai, 20 db: Közte Rudnay Gyula, 25 éves a Tavaszi Fesztivál, Országos Fénykép kiállítás (1955), Magyar kisplasztikai és grafikai kiállítás. 1800-1954. (1954), és más érdekes katalógusok.
16697.

2 000 HUF
1938-2005 Szépművészeti Múzeum kiállítási katalógusai, 22 db:  Kiállítás Lord Rothermere gyűjteményeiből (1938), Daumier és kortársai (1953), A magyar rézmetszet és rézkarc (1954), Rudnay Gyula (1953), Kupezky és kortársai (1954), Lucas Cranach (1953), Drezdai képtár vendégkiállítása (1959), Antik mozaikok és műkincsek Tunéziából (1974), A francia festészet remekei (1978), Párizsi múzeumok remekművei (1971), Kopt művészet (1980), Antik művészet (1979), Róma születése (1980), Werner Spies: Max Ernst grafikai életműve (1995), Endre Nemes (1973, Gino Galli (1974), Alfred Manessier (1993), Német expresszionista grafikák (1994), XX. századi művészet (1975), Corneille visszatér (2002), A fáraók után- A kopt művészet kincsei Egyiptomból (2005), Harasztiné Dr. Takács Marianna-Szilágyi János György: Műhelytitkok, hamisítványok (1966, 12 p.). Változó állapotban.
16698.

2 000 HUF
1957-2009 Vegyes művészeti katalógus tétel, kb. 40 db. Közte Zsolnay kerémia (Pécs, 1977). Kondor Béla emlékkiállítás (Székesfehérvár, 1997), Kunst Ernő (Miskolc, 1995), Kortársaim II. és IV. - László Gyula kiállítása, Ónművesség a grazi Landesmuseum Joanneum gyűjteményéből, Amerigo Tot (Tihany, 1969), Schaár Erzsébet (1974), Kohán György (Gyula, 1968), Szücs György: Haranghy Jenő, 2 db különféle Csontváry, Würtz Ádám grafikái (1977), Rippl-Rónai (Tihany, 1968), 2 db különféle Borsos Miklós, Munkácsy Békéscsabán, 4 db különféle Hopp Ferenc Múzeum kiadvány, Nagybányai festészet magángyűjteményekben, Hincz Gyula (2001), Barcsay Jenő (1957), Martyn Ferenc (3 db, 2000-2001), Medgyessy Ferenc emlékkiállítás (1981), Henry Moore, Szabó Vladimir, 2 db A középkori Bosznia síremlékei, Zománc 1975-1985. Nemzetközi Zománcművészeti Alkotótelep (Kecskemét, 1984), és más érdekes katalógusok. Érdekes átnézendő anyag.
16699.

2 000 HUF
Vegyes művészeti tétel, közte Petőfi Irodalmi Múzeum, szentendreiek, és mások kiállítási katalógusai, valamint művészeti könyvek, 25 db:  Kassák kollázsainak kiállíátsa (PIM, 1970), Lukács György emlékkiállítása (PIM,1985), Koós Iván bábművészeti kiállítása (PIM,1975), Bálint Endre (1981), Czóbel Múzeum (1979), Kovács Margit (1986), Vajda Lajos Múzeum (1986), Kmetty János Múzeum (1981), 9 koreai festő (1994), Válogatás a Levendel Gyűjteményből (1998), Mihátz Pál (1983), Haász István (1994), Kritikai realizmus (1978), Kmetty János emlékkiállítás (1976), Gadányi Jenő (1986), Somogyi Árpád: Régi órások művészete (1961), Tomka Miklós: Magyar katolicizmus 1991, Szombathy Bálint: Művészek és művészetek (1987), Gombos Károly: Régi keleti szőnyegek, Raul Porras Barrenechea: Az arany és története Peruban, Csontváry Kosztka Tivadar önéletrajz, Gábry György: Évszázadok hangszerei, Elekfy Jenőné: Tizennégy nyár Zebegényben, Hornyák Mária: Beethoven, Brunszvikok, Martonvásár, Moldvai csángómagyar kalendárium az 1992-es esztendőre. Változó állapotban.
16700.

2 000 HUF
2004-2009 Volksbank Galéria kiállítási katalógusai, 4 db: Aba-Novák Vilmos emlékkiállítása (2004), Simon György János emlékkiállítása (2006), Tájreneszánsz. Száz év klasszikus és kortárs tájértelmezése (2008), Arc-kép, Éngond...(2009). Jó állapotban.
16701.

2 000 HUF
Munkácsy Mihály képei. Bp., é. n., Singer és Wolfner. Kissé kopott vászonkötésben.
16702.

3 000 HUF
Dr. Kádár Zoltán: Fáy Aladár élete és művészete. Bp.,1998,Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16703.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF