Tétel

5 000 HUF

Description:

1882. Munkácsy Mihály (1844-1900) Krisztus Pilátus előtt c. képének magyarországi bemutatkozása alkalmából, az ő tiszteletére, az Országgyűlés mindkét háza által rendezett dísz ebéd menükártya korabeli facsimiléje?. Hátoldalán a Krisztus Pilátus előtt egy, eddig még nem ismert vázlata, sokszorosított változatban.. A díszebédet március 9-én tartották. A kép megérkezése előtt már Párizsban, Bécsben is kiállították, Magyarországon is óriási várakozás és felfokozott izgalom kísérte. A Műcsarnoknál, ahol kiállították, lovasrendőröknek kellett fenntartani a rendet és még így yis előfordult, hogy a tömeg áttörte a korlátot. Már ekkor gyűjtés indult, hogy az állam vásárolja meg az alkotást, de ez akkor nem sikerült, a megrendelő New Yorkba szállította. A magyar állam csak 2015-ben tudta azt megvásárolni. Munkácsy Mihály, részben ennek a képnek köszönhetően 1882-ben nemességet kap Ferenc Józseftől. 17x10,5 cm Körbevágva. Hozzá XX. sz. közepén készült mappa, aranyozott betűkkel

Share:

Photo of the item taken by : pintér_henrietta