Bözödi György Székely bánja. Kolozsvár, ,Tizenhét Erdélyi Fiatal Író. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos, hiányzó elülső előzéklappal, kissé sérült címlappal.
,,Ezt a könyvet a következő tizenhét erdélyi fiatal író adta ki: Abafáy Gusztáv, Balog Edgár, Bányai László, Bözödi György, Flórián Tibor, Hegyi Endre, Jancsó Elemér, Jordáky Lajos, Kiss Jenő, Kovács György, Kovács Katona Jenő, Lőrinczi László, Nagy István, Szabédi László, I. Szemlér Ferenc, Szenczei László, Wass Albert."
Pintér Jenő: Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I.-II. Budapest., 1928, Franklin-Társulat, 389+330 p. Kiadói papírkötésben, kopottas, kissé foltos borítóval.
Vegyes bábjátszással kapcsolat könyvek, 4 db:
Bábjátékos kiskönyvtár 8. Szokolay Béla emlékfüzet. Bp.,[1961],Népművelési Intézet. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kissé hiányos gerinccel. Óhidy Lehel (1925-1977) bábművész névbélyegzőjével.
Bábjáték kultúra. I. évf. 1. szám. 1948. február 1. Szerk.: Tiszay Andor. Magyar Bábjátékosok Egyesületének közlönye. Bp., Magyar Művelődési Szövetség Bábszakosztálya, 18 p. Kiadói papírkötés. Ritka. Csak 4 szám jelent meg.
Körmöczi László: A bábjátékos kiskönyve. Kolozsvár, 1942, Exodus,(Kolozsvár, Erzsébet nyomdavállalat-ny.), 31 p.
Bábjáték. Szerk.: Rhé Gyuláné. Kiadja: M. Kir. Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium IX/3. (Leventeleány) Ügyosztálya. Bp., May-nyomda, 92+4 p. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, szakadozott borítóval, az elülső borító elvált a gerinctől.
Karácsony Sándor: A nyolcéves háború. A borító A Tóth Sándor (1904-1980) grafikus munkája. A Magyar Diák Eligazitása. II. Bp.,1944, Exodus. Kiadói illusztrált papírkötés, megviselt állapotban, kopott borítóval, javított kötéssel.
Szilágyi Dezső: Bábjáték az iskolában. Kós Lajos rajzaival. Bp.,1954,Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, de alapvetően jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
Horatius: Horatius Noster Anthologia. Magyar Horatius. Kerényi Károly bevezetésével. Összeállította: Trencsényi-Waldapfel Imre. Kétnyelvű Klasszikusok. Bp.,1940, Officina. Magyar és latin nyelven. II. bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Ravasz László (1882-1975) aláírásával a címlapon.
Janus Pannonius: A Duna mellől. Fordította: Geréb László. Pohárnok Zoltán és Farkas L. eredeti fametszeteivel. Huszti József bevezető tanulmányával. Bp.,1940,Officina. Kiadói papírkötés, kis szakadással a gerincen.
Benvenuto Cellini önéletírása. I.
Fordította Szana Tamás. Átdolgozta és bevezetéssel ellátta Éber László Bp., 1890, Révai. XIV + 311 p. Félvászon kötésben.