Jean-Charles Houzeau: A csillagászat történelmi jellemvonásai. Ford. Czógler Alajos. Bp., 1889, K. M. Természettudományi Társulat. Kiadói kartonált papírkötésben, Molnár-kötés, kissé kopott borítóval.
dr. Preisz Hugó (1860-1940) orvos, állatorvos, bakteriológus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja 1900-1928 között megjelent összes cikkeinek tanulmányainak gyűjteménye. Egy kötetbe kötve. Korabeli félvászon kötésben. Feltehetően saját gyűjtemény.
Fehér Ipoly (szerk.): A magyar orvosok és természetvizsgálók 1874. [...] Győrött tartott XVII-ik nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Bp., 1875, Franklin. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
A Semmelweis Orvostudományi Egyetem klinikáinak és intézeteinek története. (1945-1975.) Szerk.: Dr. Székely Sándor. Bp., 1976, Semmelweis Orvostudományi Egyetem. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, rézplakettel, kissé kopottas aranyozással, az egyetemi professzorok életrajzával és fekete-fehér fotóival.
Charles Darwin: Az ember származása és a nemi kiválasztás I-II. kötet. Fordította: Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond, Dr. Madzsar József. Bp.,1923, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Simonics Pál: Növénynevek magyarázó szótára. Nyugat-Magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kar Növénytani Tanszék, TILIA Vol. XVIII. Szeged-Sopron-Gödöllő, 2017. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Kevey Balázs: Magyarország erdőtársulásai. Nyugat-Magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kar Növénytani Tanszék, TILIA Vol. XIV. Sopron, 2008. Kiadói papírkötés, jó állapotban, CD-melléklettel.
A Duna, Tisza, Maros, Dráva, Száva folyók völgyeiben és a Balaton mentén feltárt és osztályozott kőbányák kimutatásai. Kiadja: A m. kir. országos vízépítési igazgatóság. Bp., 1917, Franklin-Társulat., 72 p. Kiadói papírkötés, sérült, javított gerinccel.