Books: History

Number of items: 204

Az 1848-1849. évi forradalom és szabadságharc története. Szerk.: Hermann Róbert. Bp.,1996, Videopont. Kiadói kartonált papírkötés.
15349.

5 000 HUF
Folia Historica XXXII. Bp.,2017, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15350.

2 000 HUF
Deák Ferenc válogatott munkái. Kiadta, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Ferenczi Zoltán. Bp., Lampel R. Egészvászon kötés, ex librisszel, jó állapotban.
15351.

1 000 HUF
Az ezeréves Magyarország múltjából és jelenéből. Összeáll.: Gelléri Mór. Bp., 1896, Deutsch kő- és könyvnyomdája. Számos litografált illusztrációval. Javított, kissé sérült papírkötésben.
15352.

2 000 HUF
Harald Nissen-Monica Aase: Segl i Univeristetsbiblioteket i Trondheim. Seals in the University Library of Trondheim. Trondheim,1990,Tapir Forlag. Kiadói papírkötés, svéd és részben angol nyelven.
15353.

1 800 HUF
4 érdekes történelmi munka: Berkovits Ilona: Az esztergomi Ulászló-Graduale. + Berkovits Ilona: A Képes Krónika és Szent István királyt ábrázoló miniatúrái. + Berkovits Ilona: A budapesti Egyetemi könyvtár Albucasis-Kódexe Bp., 1938, 1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben, + Tolnai Gábor: Két erdélyi könytötő a XVIII: sz elején. (szent Györgyi Mihály és Compactor Farkas) Bp., 1941. M. kir. Egyetemi nyomda. Mind jó állapotban
15354.

3 200 HUF
8,65
9,41
Dr. Kiszely István: Sírok, csontok, emberek. Embertan a régészetben. Bp., 1976, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
15355.

1 200 HUF
15356.

800 HUF
A Pesti Hírlap Könyvtára: Az ezeréves Magyarország. 1200 oldalon 1031 mélynyomású fényképpel és képpel, két színes térképmelléklettel és 82 szövegközti térképpel. Bp., 1939, A Pesti Hírlap Rt., 1200 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, a gerincen kis sérüléssel.
15357.

2 800 HUF
7,57
8,24
Stefania Stafutti-Federica Romagnoli: Kína. Évezredek Kíncsei. Bp., 2008, Gabo. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15358.

3 600 HUF
9,73
10,59
15359.

2 800 HUF
7,57
8,24
Dr. Bán Imre: A brennbergi kőszénbányászat története 1759-től 1792-ig. Különlenyomat a Bányászati és kohászati lapok 1936. évi 4-7. számaiból.) Bp.,1936, (Pallas-ny.), 31 p. Kiadói papírkötés, a borítója leszakadt.  A szerző, Dr. Bán Imre (1890-1944) által dedikált Gergely Endre (1885-1938) térképész, csendőr százados részére.
15360.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF