Cobbet Vilhelm: A' protestans reformátio' historiája Angliában 's Irlandban. Polgártársai felvilágosítására folyólevelekben írta - - .I-IV. füzet. Nagyvárad, 1834, Tichy János, 4+162+2+123+2+186+2+248+V+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott sérült borítóval, az elülső szennylap és előzéklap sérült, a címlap és pár lap sarka sérült, foltos.
Szokoly Viktor: A pápák bűnei I-III. kötet. Mérgezések, mészárlásaik, orgyilkolásaik, vérfertőzéseik és fajtalanságaik. Pest, 1870, Szerzői kiadás,(Athenaeum Nyomda-ny.), V+116+88+208+172 p. Kiadói papírkötés,a kötetek később hártyapapírba csomagolva, a gerincek javítottak, az I. kötet elülső borítóján ceruzás bejegyzés, egyébként jó állapotban.
Első kiadás.
Szokoly Viktor (1835-1913) birtokos, író, hírlapíró, szerkesztő (pl.: Bolond Miksa...stb.) műve.
Dr. Révész Imre: Magyar református egyháztörténet I. kötet. 1520 tájától 1608-ig. Református egyházi könyvtár XX. kötet. Debrecen, 1938, Magyar Református Egyház, Debrecen Sz. Kir. Város és Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-Vállalata, XV+408+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
Szent Biblia. Azaz Istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által. Bp., 1989, Európa Könyvkiadó. A könyv az 1685-ös rekonstrukciója. Kiadói aranyozott műbőr kötés, aranyozott lapszélek, jó állapotban.
Dr. Hám Antal: Az ifju szentek élete. A kath. tanulóifjúság számára. Horn Antal rajzaival. Bp., 1926, Szent István-Társulat, (Stephaneum-ny.), 144 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kissé kopottas illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, javított kötéssel.
Katolikus írók új magyar kalauza. Szerk.: Dr. Almásy József. Bp.,(1940), Ardói Irodalmi és Könyvkiadó Vállalat. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, jó állapotban.